ŠILUTIŠKIŲ NEPRITARIMAS ŽIEDINĖS SANKRYŽOS PROJEKTINIAMS PASIŪLYMAS IR REIKALAVIMAS KLAUSIMĄ DĖL SANKRYŽOS PERTVARKYMO PIRMIAUSIA APTARTI SU VIETOS BENDRUOMENE

ziedine_sankryza_trolio_vizualizacija1.jpgMes, Šilutės miesto / rajono gyventojai, nepritariame Tilžės–Lietuvininkų–M.Jankaus gatvių sankryžos Šilutės mieste rekonstravimo į žiedinę sankryžą projektiniams pasiūlymams.

Esame įsitikinę, kad be svarbių eismo saugumo aspektų Šilutės miestui ne mažiau svarbu yra išsaugoti istorinį kultūrinį paveldą - unikalią planinę struktūrą  bei senamiesčio kraštovaizdį, kuriuos minėti projektiniai sprendiniai visiškai ignoruoja.

Nors  įvardijamas kaip  kelio Šilutė–Šilalė rekonstravimas, iš esmės šis projektas yra nutaikytas į pačią Šilutės miesto širdį- istorinę Žibų aikštę. Bet kokie, net ir menkiausi pertvarkymai  šioje jautrioje istorinėje vietoje turi būti itin  kruopščiai apsvarstyti ir išdiskutuoti. Todėl visiškai nesuprantama ir nepriimtina, kad žiedinės sankryžos idėja bendruomenei peršama su ja nepasitarus ir be jokios alternatyvos, lyg neišvengiama būtinybė.

Todėl mes pareiškiame:

1. Prieštaraujame istorinės Tilžės–Lietuvininkų–M.Jankaus gatvių sankryžos pertvarkymo į žiedinę sankryžą projektiniams pasiūlymams, kurie buvo pristatyti visuomenei 2021 metų sausio 14 dieną 17.15 valandą vaizdo konferencijos būdu.

2. Remdamiesi Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymo 4-u straipsniu, reikalaujame Šilutės rajono savivaldybės administracijos šį ypatingai svarbų klausimą  dėl istorinei sankryžai reikalingų (ir leistinų) pertvarkymų pirmiausia aptarti su vietos bendruomene, pasitelkus atitinkamų sričių specialistus (architektus, istorikus, paveldosaugininkus, eismo saugumo ekspertus), ir  sprendimą dėl tolesnės projekto raidos priimti tik įsiklausius į visų pusių nuomonę bei įvertinus visus aspektus – tiek eismo saugumą, tiek būtinybę išsaugoti istorinį / kultūrinį miesto paveldą, tiek ir tikruosius Šilutės miesto žmonių poreikius. 


Asociacija "SOS Šilutės medžiai"    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

Pasirašydamas sutinku, kad Asociacija "SOS Šilutės medžiai" galės matyti visą informaciją, kurią pateikiu šioje formoje.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.

Viešai internete jūsų telefono numerio nerodysime.


Sutinku, kad mano pateikta informacija būtų tvarkoma šiais tikslais:
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...