DĖL NESKIEPYTŲ VAIKŲ NEPRIĖMIMO Į IKIMOKYKLINIO IR (AR) PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGAS

jūra

/ #186 Re: Re:

2015-11-13 22:02

#155: - Re:  

 Deja, skiepai (nuo tymų, raudonukės, poliomielito - kuriuos bandoma prievarta įteisinti ir Lietuvoje) privalomi viso labo tik 4-iose Europos šalyse - Vengrijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Kroatijoje. ...Baimėje išaugintas mąstymas vis dar įkalintas socializmo vergovėje. Apmaudu, bet bandymas padidinti besiskiepijančių skaičių gasdinimais, prievarta, grasinimais - išryškina Lietuvos požiūrį į save lyg į antrarūšę Europiniame kontekste (kaip ir daugelis kitų atvejų, kai valstybė turėtų ginti savo piliečių teises ir laisves). Gal lygiuokimės į pažangias valstybes – Angliją, Vokietiją, Daniją, Suomiją, Norvegiją, Olandiją, Liuksemburgą, Airiją, Islandiją Austriją, Švediją ir kitas – nors sprendžiamos tos pačios problemos, bet jose nėra privalomų skiepų!!! Pažangūs skiepijimo skatinimo metodai (juos ir taiko būtent tos pažangios išsivysčiusios šalys) - švietimas, mokymai, konsultacijos, tiesioginis bendravimas su abejojančiais tėvais - juos taikant greičiau pasiekiami aukštesni skiepijimo apimčių rezultatai. Prievartos metodas duoda atvirkštinį efektą. Čia negali būti atsakymo – aš už ar aš prieš skiepus. Paklauskite savęs – ar aš UŽ prievartą, ar aš PRIEŠ prievartą ir gasdinimus?