Peticija, skirta doc. dr. Lemeškinui ir lituanistikos studijoms Karolio universitete palaikyti

Mes, žemiau pasirašę

esame giliai sukrėsti žinios apie tai, kad Prahos Karolio universiteto Filosofijos fakultetas ketina nutraukti darbo sutartį su doc. Dr. Ilja Lemeškinu bei panaikinti Lituanistikos studijų programą.

Ilja_Lemeškin2.jpg

Nors ir suprantame sudėtingą Filosofijos fakulteto finansinę padėtį, manome, kad visiškai atsisakyti vadinamųjų "mažųjų” kalbų filologinių studijų yra didelį nerimą keliantis ir ilgalaikėje perspektyvoje neteisingas sprendimas. Labai dažnai būtent šių “mažųjų” kalbų specialistai padeda užmegzti įvairiapusiškus ryšius su kitomis šalimis, taip prisidėdami prie glaudesnio ekonominio, politinio ir kultūrinio bendradarbiavimo, garsina fakulteto ir Čekijos respublikos vardą mokslo srityje.

Lituanistikos tradicijos Karolio universitete siekia XIX a. ir tęsiasi iki šių dienų, kadangi su Filosofijos fakultetu yra siejama viena iš reikšmingiausių ir geriausiai vertinamų pasaulio lituanistikos asmenybių - doc. Ilja Lemeškinas. Fakulteto sprendimas atsisakyti bendradarbiavimo su šiuo žymiu baltistu daromas paradoksaliai tuo pačiu metu, kai vyksta doc. dr. Iljos Lemeškino paskyrimo profesoriumi procesas, o naujausia jo knyga patenka į Karolio universiteto kokybiškiausių monografijų dešimtuką.

Ilja_Lemeškin_-_portrét_Františka_Skoryny2.jpg

Todėl raginame Karolio universiteto Filosofijos fakulteto vadovybę persvarstyti savo požiūrį į darbo santykius su doc. dr. L. Lemeškinu ir pakeisti savo poziciją dėl jo atleidimo. Kviečiame viso universiteto vadovybę, kolegas iš ”laimingesnių” fakultetų, aukštojo mokslo situacija besidominčius asmenis, aukštojo mokslo įstaigų rėmėjus, Čekijos vyriausybę, kurios programoje išreikštas parama mokslui ir švietimui, ir plačiąją visuomenę suvokti, kiek galime netekti dėl neapgalvoto  etatų mažinimo universitete


Naďa Dřizga, doktorand Filozofické fakulty Univerzity Karlovy    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

Pasirašydamas sutinku, kad Naďa Dřizga, doktorand Filozofické fakulty Univerzity Karlovy galės matyti visą informaciją, kurią pateikiu šioje formoje.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.


Sutinku, kad mano pateikta informacija būtų tvarkoma šiais tikslais:
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...