Peticija dėl J. Vienožinskio dailės mokyklos pastato, esančio S. Konarskio 37, darbų užbaigimo ir perdavimo mokyklos bendruomenei

Gerbiamas Mere,

Mes, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokinių tėvai, bendruomenės nariai, norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad jau trečius metus Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos pastatas yra rekonstruojamas. Ugdymo procesas visą šį laikotarpį yra organizuojamas laikinose patalpose, išsibarsčiusiose skirtingose miesto dalyse. Jos nėra pritaikytos dailės ugdymui, ypač specifinėms disciplinoms (grafikai, skulptūrai, keramikai, etc.). Keliavimas po skirtingus miesto rajonus nepatogus ir mokiniams, ir tėvams. Tai ypač neigiamai veikia pandemijos ir taip jau išblaškytą mokyklos bendruomenę, neleidžia užsimegzti platesnei įvairaus amžiaus mokinių, pedagogų tarpusavio bendrystei, specifinei kūrybinei terpei, kuri yra labai svarbi dailės ugdyme. Mokyklos ugdymo programą sudaro ketveri mokslo metai. Apmaudu, kad daugybė mokinių jau netrukus baigs šią mokyklą, deja, dėl užsitęsusios rekonstrukcijos beveik neturėję galimybių mokytis jos erdvėje, nepatyrę įdomių ir naudingų dailės pamokų technologinių paslapčių.  

Mūsų žiniomis, pagrindiniai pastato rekonstrukcijos darbai baigti dar 2021 m.  rudenį, tačiau dėl kelių likusių nesuremontuotų patalpų jau daugiau nei pusę metų kažkodėl nėra surengtas viešųjų pirkimų konkursas. Tuo tarpu mokykla vis dar priversta vykdyti pamokinę veiklą be modelių kabineto  ir bibliotekos moksleiviams, be kabineto mokytojams, neturint tinkamų patalpų  administracijai, be bufeto. Sudėtinga ir objektyviai įvertinti mokinių darbus, nes nėra vietos, kur galima vienu metu eksponuoti didelį kiekį darbų.  Dėl šių priežasčių nukenčia ugdymo kokybė. Tuo pačiu yra mokami nuomos mokesčiai už dalį mokyklos šiuo metu naudojamų patalpų, bei už konteinerius, kuriuose laikinai saugomas inventorius.

Todėl mes prašome sudaryti sąlygas nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. šiai mokyklai vykdyti ugdymo veiklą jos  pastate S. Konarskio g. 37. Visa mokyklos bendruomenė jau ne vienerius metus labai laukia, kada vėl galės mokytis ir dirbti savo erdvėje, tam pritaikytuose dailės kabinetuose, o mokiniams vėl bus teikiamas kokybiškas, aukšto lygio dailės ugdymas.


Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos taryba    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

Pasirašydamas sutinku, kad Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos taryba galės matyti visą informaciją, kurią pateikiu šioje formoje.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.


Sutinku, kad mano pateikta informacija būtų tvarkoma šiais tikslais:
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...