Nepritariame Trakų ligoninės Akušerijos skyriaus naikinimui

Trakų savivaldybė skelbia, jog nuo gegužės 10 d. Trakų ligoninėje nebebus teikiamos akušerijos paslaugos. Teigiama, kad jas gauti Vilniaus bei kitose pasirinktose ligoninėse.  

Akušerinės paslaugos Trakų ligoninėje nutraukiamos dėl per mažo atstumo iki artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos teikiančios stacionarines akušerijos paslaugas, tai yra mažesnis nei 50 kilometrų, dėl kelis metus iš eilės mažėjančio gimdymų skaičiaus, ligoninių kasoms nutraukus finansavimą.

Apmaudu ir pikta, kad šis naikinimas vykdomas prisidengiant Europos Sąjungos (ES) reikalavimais, nors ES programose kaip tik akcentuojama vietoje teikiamų, žmonėms lengvai pasiekiamų sveikatos priežiūros paslaugų svarba. Sprendimas naikinti gyvybiškai svarbų ligoninės skyrių sunkiai suvokiamas dar ir todėl, kad Trakų ligoninės Akušerijos skyrius – puikiai renovuotas, atnaujintas ir  modernizuotas pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą. Tai kainavo beveik 1 mln. eurų, o daugiau kaip 300 tūkstančių eurų sumokėta už modernią medicinos įrangą. 

Akušerijos skyrius reikalingas ne tik Trakų rajono, bet ir aplinkinių vietovių gyventojams. Pastaraisiais metais Trakų rajono apylinkių urbanizavimas sparčiai didėja, rajonas yra patrauklus individualiam sektoriui, savivaldybėje kuriasi daug jaunų šeimų. Toks trumparegiškas politikų sprendimas sukels realias grėsmes nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, kuriems gydytojų paslaugos dabar bus sunkiau pasiekiamos.

Nepritariame Trakų ligoninės Akušerijos skyriaus naikinimui. Reikalaujame atšaukti neapgalvotą ir nesuprantamą sprendimą ir kviečiame pasirašyti šią peticiją:

Mes, žemiau pasirašę Trakų rajono gyventojai bei kiti neabejingi Lietuvos gyventojai, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos komitetą, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, Trakų rajono savivaldybės merą Andrių Šatevičių, administracijos direktorę Jolantą Abucevičienę, liberalų (LRLS), konservatorių (TS-LKD) ir visuomeninio komiteto „Renkuosi ateitį“ valdančiąją daugumą, reikalaudami išsaugoti  Trakų ligoninės Akušerinį skyrių ir visas šiuo metu skyriuje teikiamas paslaugas. 

 


Mama, Trakų rajono gyventojai, bendruomenės    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

Pasirašydamas sutinku, kad Mama, Trakų rajono gyventojai, bendruomenės galės matyti visą informaciją, kurią pateikiu šioje formoje.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.


Sutinku, kad mano pateikta informacija būtų tvarkoma šiais tikslais:
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...