Dėl kompleksinės pagalbos Stanislovui suteikimo.

PETICIJA
Dėl kompleksinės pagalbos Stanislovui suteikimo.
2023 04 18

Klaipėdoje, Sulupės g. 11a, jau daugelį metų gyvena sunkiai vaikštantis, beveik aklas ir sunkiai aplinkoje besiorientuojantis Stanislovas. Ilgą laiką be jokios priežiūros ir pagalbos gyvenęs senolis negalėdamas tinkamai savimi pasirūpinti visiškai apleido savo bendrabučio kambarį. Prieš keletą metų jame buvo kilęs gaisras ir nuo to momento Stanislovas taip ir liko gyventi tarp aprūkusių sienų ir apdegusių baldų. Palaipsniui bute kaupėsi kalnai šiukšlių, neturėdamas veikiančio san. mazgo senolis nesiprausė o gamtinius reikalus atlikdavo kur papuola – į kibirą, puodą, stiklainius.

Netrukus bute atsirado daugybė parazitų – blakių, blusų, tarakonų, žiurkių. Su siaubu situacija stebėję kaimynai ne kartą kreipėsi į įvairiausias valdžios institucijas prašydami pagalbos, tačiau sulaukdavo tik formalių atsakymų. Užsisukusi biurokratinė mašina dosniai žerdavo oficialius raštus, nukreipdavo iš vieno skyriaus į kitą, tačiau imtis realių vis kažkas sutrukdydavo.

Šių metų balandį į šią problemą atkreipė dėmesį uostamiestyje įsikūręs Veik fondas. Jo vadovas kartu su grupe savanorių organizavo Stanislovo buto tvarkymą. Per kelias dienas intensyvaus darbo buvo išvežti 2 pilni statybiniai atliekų konteineriai, pats Stanislovas nupraustas, aprengtas švariais rūbais, pamaitintas.

Organizuota patalpų ir visos laiptinės dezinfekcija. Šis įvykis buvo paviešintas visos Lietuvos mastu per įvairias žiniasklaidos priemones. Tačiau tai tik trumpalaikė pagalba. Butas nors ir buvo išvalytas nuo šiukšlių ir tapo švaresnis, tačiau ir toliau yra katastrofinės būklės: po gaisro aprūkusiomis sienomis, be baldų, elektros, vandens, tualeto. Be tolimesnės priežiūros ir nuolatinės pagalbos situacija ir vėl greitai grįš į pradinę padėtį.

Deja, fondo savanoriai neturi nei finansinių nei, kas svarbiausia, teisinių galimybių suteikti Stanislovui visas jam reikiamas paslaugas. Situacijos paviešinimas ir bandymas atkreipti įvairiausių atsakingų institucijų dėmesį kol kas neduoda rezultatų. Valdžios atstovai kratosi atsakomybės ir bando peradresuoti sprendimų priėmimą vis kitoms instancijoms.

Prašau visų neabejingų Stanislovo bei daugelio kitų panašaus likimo žmonių gyvenimams pasirašyti šią peticiją ir dar kartą atkreipti atsakingų Klaipėdos miesto įstaigų, Klaipėdos miesto savivaldybės, Klaipėdos miesto mero dėmesį į šį konkretų atvejį.

Mes, pasirašydami peticiją Prašome nedelsiant imtis šių būtinų veiksmu:

• Organizuoti Stanislovo sveikatos būklės patikrinimą, neįgalumo lygio nustatymą
• Paskirti globą ar socialinės įstaigos priežiūrą
• Suteikti teisinę pagalba išsiaiškinant ir panaikinant visus galimus įsiskolinimus
• Padėti surasti gimines (sesę), kuri galimai galėtų įforminti Stanislovo globą
• Išsiaiškinti Stanislovo santaupų ir pensijos gavimo ir naudojimo klausimus
• Aiškiai informuoti visuomenę į kokią instituciją jie turėtų kreiptis panašiais atvejais


Stanislavo istorija: 
https://www.youtube.com/playlist?list=PLnR-Mf-TIvZ8ykDCHLkK7xxc6A9qWaF8d


341538454_224519786922829_5904184263829945490_n.jpg


Michail Andrijanov    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

Pasirašydamas sutinku, kad Michail Andrijanov galės matyti visą informaciją, kurią pateikiu šioje formoje.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.

Mes viešai nepateiksime jūsų el. pašto adreso internete.


Sutinku, kad mano pateikta informacija būtų tvarkoma šiais tikslais:
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...