Kreipimasis į Kauno Žalgirio krepšinio klubo žaidėjus - padėkite neįgaliems susigrąžinti vietas Žalgirio arenoje!

Gerbiami ir mylimi Kauno Žalgirio krepšinio klubo žaidėjai,

Kreipiamės į Jus prašydami dėmesio problemai kuri liečia neįgalius Jūsų klubo gerbėjus ir rungtynių žiūrovus.

Kauno Žalgirio krepšinio klubas yra ne tik Kauno, bet ir Lietuvos legenda. Tai didelė ir reikšminga mūsų istorijos dalis. Vilkėdami šio klubo marškinėlius aikštelėje ir dovanodami pergales mums, Žalgirio arenos lankytojams, Jūs tampate mūsų didvyriais.

Dauguma Europos krepšinio klubų Jums pavydi mūsų – ištikimiausių Žalgirio klubo sirgalių kurie palaiko komandą visada – laimint ir pralaimint. Juk prieš kiekvienas rungtynes visi kartu skanduojame – Žalgiris tai mes visi!

2011 m. ruošiantis įspūdingiausiam Europos krepšinio čempionatui, Kaune buvo pastatyta viena moderniausių Europoje Žalgirio krepšinio arena. Čempionato regėjai sveikino Jus, galinčius treniruotis ir žaisti tokioje arenoje.  Šia arena ypatingai džiaugėmės ir mes – lankytojai ir žiūrovai judantys neįgaliųjų vežimėliais. Pirmą kartą Kaune buvo pastatyta arena kurioje mes kartu su Jumis – krepšininkais ir sirgaliais galėjome stebėti Jūsų pergales ir nuopuolius.

2004 m. Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Žmogaus orumas, laisvė ir pagarba žmogaus teisėms – tai pagrindinės Europos Bendrijos vertybės. Žalgirio arenoje buvo sudarytos lygiavertės sąlygos mums, neįgaliems lankytojams oriai stebėti krepšinio rungtynes. Pirmą kartą mes galėjome mėgautis lygiaverčiai kitiems arenos lankytojams Jūsų žaidimu, o ne priekyje stovinčių nugaromis ir pasturgaliais.

2010 m. Lietuva ratifikavo Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją. Taip Lietuva įsipareigojo užtikrinti visų neįgaliųjų visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis.

Tačiau 2017 metų vasarą Žalgirio klubo vadovai nusprendė panaikinti ¾ (tris ketvirtadalius) neįgaliems skirtų vietų ir jose įrengti įgaliems skirtas vietas kurios judantiems neįgaliojo vežimėliu yra neprieinamos – 104, 105 tribūnos ankščiau buvę skirtos neįgaliems vėl buvo užstatytos fiksuotomis kėdėmis, 108, 109, 110 ir 111 sektoriai buvo parduoti Jūsų rėmėjams – UAB RAMIRENT. Tokiu būdų iš 8 (aštuonių)  Statybos reglamentą atitinkančių sektorių mums buvo palikti tik 2.

Ši rekonstrukcija atlikta siekiant didesnio pelno kuris būtinas, kad išmokėti atlygi Jums už žaidimą. Klubo vadovybė siekdama stiprinti klubą nusprendė tai daryti neįgalių žiūrovų sąskaita.

Tokiu būdu  dalis ištikimiausių neįgalių Jūsų sirgalių neteko galimybės stebėti Jūsų rungtynių arba šios galimybės tapo nelygiavertėmis kitiems arenos lankytojams. Štai todėl dabar aikštelės kampuose matote žiūrovus sėdinčius neįgaliųjų rateliuose kuriems stebėti rungtynes trukdo priekyje sėdintys VIP`ai, fotografai ir kviestiniai svečiai. Taip mes vėl stebime jų nugaras, o ne Jūsų žaidimą.

Dėl šios, neįgalius diskriminuojančios rekonstrukcijos Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba 2018 m. rugpjūčio 31 d. Kauno Žalgirio krepšinio areną pripažino pažeidusia Lygių galimybių įstatymą. Bandėme spręsti šią problemą derybų keliu su klubo vadovais, tačiau mums nepavyko. Todėl dabar ieškome galimybių kreiptis į teismą, kad apginti mūsų teises – atstatyti iki 2017 m. vasaros buvusį neįgaliems skirtų vietų kiekį kaip tai numatyta arenos projekte. Deja arenos vadovams svarbiau gauti kuo daugiau pelno, kad galėtų išmokėti Jums atlyginimus.

TODĖL KREIPIAMĖS Į JUS TIESIOGIAI IR PRAŠOME JŪSŲ PADĖTI KLUBUI IR MUMS, JŪSŲ SIRGALIAMS - SUSIMAŽINTI SAVO ATLYGIUS TIEK, KAD KLUBO VADOVAI GRĄŽINTŲ MUMS ATIMTAS VIETAS.

VILIAMĖS, KAD TAI BUS NEREIKŠMINGAS NUOSTOLIS JUMS, TAČIAU TAI BUS LABAI REIKŠMINGAS POELGIS MUMS – NEĮGALIEMS JŪSŲ SIRGALIAMS. JUK ŽALGIRIS – MES VISI.


Audrius Kalvėnas, Kauno m. savivaldybės Neįgaliųjų reikalų tarybos narys    Susisiekti su peticijos autoriumi