PRIEŠTARAUJAME AUTOMOBILIŲ EISMUI SKIRTO TUNELIO ĮRENGIMUI IR EISMO NUKREIPIMUI ŪMĖDŽIŲ IR VADUVOS GATVĖMIS

Vilniaus m. Žemųjų Panerių bendruomenė

PETICIJA

  
Vilniaus miesto savivaldybės tarybai

Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius


DĖL AUTOMOBILIŲ EISMUI SKIRTO TUNELIO ĮRENGIMO IR EISMO NUKREIPIMO ŪMĖDŢIŲ IR VADUVOS GATVĖMIS

    Mes, bendruomenės nariai, gyvenantys Ūmėdžių, Valkininkų bei Vaduvos gatvėse, kategoriškai prieštaraujame ir visomis pilietinėmis priemonėmis aktyviai priešinsimės automobilių eismo nukreipimui Ūmėdţių ir Vaduvos gatvėmis iš naujai planuojamo automobilių eismui skirto tunelio po geležinkeliu tarp Palionių ir Valkininkų gatvių. Mes turime teisėtus lūkesčius į ramią ir saugią gyvenamąją aplinką, o dėl planuojamo kardinalaus eismo intensyvumo pokyčio dauguma gyventojų patirs neadekvačią žalą dėl pablogėjusios gyvenimo kokybės. Esame įsitikinę, kad objektas yra siūlomas pastatyti neįvertinus visų būtinų faktorių: vietovės ir esamos infrastruktūros specifikos, gyventojų poreikių, saugaus eismo organizavimo faktorių.

Savo poziciją grindžiame šiais argumentais:

    1. Projektuojant rajoną tokia intensyvaus tranzitinio eismo situacija nebuvo numatyta. Esama vietovė ir ten esanti infrastruktūra yra visiškai nepritaikyta automobilių eismui. Siauros Ūmėdžių bei Vaduvos gatvės yra tankiai apstatytos gyvenamaisiais namais. Platinti kelių fiziškai nėra galimybių dėl arti gatvės stovinčių gyvenamųjų namų. Jau šiandien turime problemų su gatvių pralaidumu – atidarius aplinkkelį jau dabar susidaro automobilių spūstys, įvažiuojant į Savanorių prospektą.

   2. Pastačius tunelį, skirtą autotransportui, bus sukurtas papildomas automobilių srautas, einantis per tankiai apgyvendintas Ūmėdžių ir Vaduvos gatves. Jau šiandien šiose gatvėse kyla problemos pėsčiųjų saugumui: dėl esamo automobilių srauto didėja avaringumas. Jau turėjome įvykių, kai nukentėjo pėstieji, vaikai. Dar labiau padidinus automobilių srautą, bus neišvengta nelaimių. Šis projektas bus ne tik papildomas pavojaus šaltinis pėstiesiems eismo dalyviams, tai ir papildomas triukšmas, papildomas išmetamųjų dujų kiekis, o dėl susidarančių kamščių ,ypač žiemos metu, situacija bus dar prastesnė.

    3.Teritorija yra Panerių erozinio kalvyno kraštovaizdžio draustinyje. Bus sugriauta toje vietoje esanti harmoninga ekosistema, prilygstanti parkui/draustiniui. Šiuo metu ten yra gausu miško takelių, prižiūrėti sveikatingumo takai, kur gali pasivaikščioti tiek gyventojai, tiek atvykę svečiai.

   4.Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, kad žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie daugumos gyventojų pritarimą neatitinka tikrovės. Verslininkų norai automobilių eismo tuneliu sujungti du didžiausius miesto pramoninius rajonus prisidengiant vietos gyventojams aktualia geležnkelio perėjos problema nėra mūsų bendruomenės interesas ir su dauguma Ūmėdžių bei Vaduvos gatvių bendruomenės gyventojų tai nebuvo aptarta.

Bendruomenės siūlymai:

  1.Gyventojams patogioje vietoje įrengti saugumą užtikrinantį bei skatinantį daugiau naudotis ekologišku transportu tik pėstiesiems ir dviračiams skirtą tunelį ar tiltą.

  2.Tranzitiniams automobiliams skirtą tunelį ar tiltą tikslinga įrengti arčiau pramoninės zonos sujungiant jį su Sausupio gatve dėl ten esančios daug palankesnės infrastruktūros: pramoninė rajono dalis, ten jau yra įrengta įvažiavimo į Savanorių pr. sankryža ir yra galimybės platinti privažiavimo kelius.Vida Bauševičius    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

By signing, I authorize Vida Bauševičius to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.


ARBA

Gausite parašo patvirtinimui reikalingą nuorodą elektroniniu paštu. Siekiant užtikrinti, kad gautumėte el. laiškus, pridėkite info@peticijos.com į savo adresų knygutę ar saugių siuntėjų sąrašą.

Atkreipkite dėmesį, kad jūs negalite patvirtinti savo parašo atsakydami į šią žinutę.
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...