Peticija prieš Nemuno krantinės rekonstrukciją nutiesiant gatvę rekreacinėje skvero teritorijoje

Mes, žemiau pasirašiusieji, nesutinkame su Nemuno krantinės Šančiuose rekonstravimo projektiniais pasiūlymais (projekto pavadinimas – „Nemuno Krantinės Kaune rekonstravimas“, užsakovas – Kauno miesto savivaldybės administracija, projektinių pasiūlymų rengėjas – UAB „SIMPER“, 2019 kovo 12d.). 

Išskirtinė Žemųjų Šančių krantinė, – viena iš nedaugelio Kauno pakrančių, kurioje miestiečiai nėra atskirti nuo upės gatve.

Atokiai nuo transporto taršos šaltinių įsikūręs pakrantės skveras, turtingas augalija ir gyvūnija, pasižymi ramybe bei saugumu, tad yra kauniečių – pėsčiųjų ir dviratininkų – mėgstama kultūros, poilsio, laisvalaikio ir sporto zona.

Krantinėje nutiesus dviejų eismo juostų gatvę, ženkliai padidės triukšmo, oro ir upės tarša, sumažės augalijos bei gyvūnijos įvairovė ir kiekis, skveras neteks dalies rekreacinių savybių, iškils pavojus laisvalaikį leidžiantiems vyresnio amžiaus žmonėms bei šeimoms su vaikais.  

Įgyvendintas rekonstrukcijos projektas negrįžtamai paveiks Nemuno pakrantės biosferą ir kraštovaizdį, sumažins unikalią Šančių kultūrinę zoną, o miestas dar labiau nusigręš nuo upės teikiamos naudos jo gyventojams.  

Norėdami sveikos fizinės ir socialinės aplinkos, mes nepritariame projektui, kuris ne gerina, o blogina Kauno miesto gyventojų gyvenimo kokybę.

 

Susipažinti su projektu galima čia:

http://www.kaunas.lt/urbanistika/statiniu-projektavimas/viesinami-statiniu-projektiniai-pasiulymai/


Julija Tuleikytė    Susisiekti su peticijos autoriumi