PANEVĖŽIO MOKSLEIVIŲ NAMŲ REORGANIZAVIMUI - NE!!!

        Panevėžio miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo tobulinimo 2016-2020 metų bendrojo plano projekte siūlomas vienas iš variantų - reorganizuoti „Nevėžio“ pagrindinę mokyklą, paverčiant ją Daugiafunkciniu centru ir prie mokyklos prijungiant Moksleivių namus. Iškėlus Moksleivių namus iš Parko gatvėje esančių patalpų į „Tulpių“ mikrorajoną, vaikams bus pablogintos sąlygos. Negana to, kad Moksleivių namai, kaip vienintelė mieste įvairias neformaliojo vaikų švietimo paslaugas teikianti įstaiga, praras savo identitetą, praras ir didelį mokinių skaičių. „Nevėžio“ pagrindinė mokykla yra geografiškai nepatogioje miesto vietoje, su mokykla ne tik nepatogus susisiekimas, bet ir autobusų stotelės yra mažam vaikui per dideliu atstumu nuo mokyklos. Neformalus ugdymas organizuojamas po pamokų, nuo 14 iki 20 valandos, todėl sutemus vaikams savarankiškai atvykti į mokyklą ar grįžti iš jos bus nesaugu. Dėl vaikų saugumo dauguma tėvų atsisakys būrelių.

  Panevėžio moksleivių namai įsikūrę adresu Parko g. 79 ir veikia nuo 1992 metų. Kasmet Moksleivių namus lanko virš 700 vaikų ir jaunuolių nuo 4 iki 19 metų. Didelį neformaliojo švietimo būrelius lankančių mokinių skaičių sąlygoja patogi mokyklos geografinė padėtis. Tankiai apgyvendintas mikrorajonas, aplink įsikūrę bendrojo lavinimo mokyklos: Mykolo Karkos pagrindinė mokykla, Alfonso Lipniūno, „Saulėtekio“ „Ąžuolo“, „Šaltinio“ progimnazijos, „Minties“ gimnazija, taip pat darželiai – „Rugelis“, „Papartis“, „Taika“, „Žvaigždutė“, „Riešutėlis“.

        Daugiausiai Moksleivių namus lankančių mokinių gyvena Parko g. (159 mok.), Statybininkų g. (110 mok.), Dariaus ir Girėno g. (101 mok.), Klaipėdos g. (83 mok.), Kniaudiškių g. (44 mok.), Ateities g. (65 mok.), Molainių g. (41 mok.), Nemuno g. (24 mok.), Projektuotojų g. (21 mok.), F. Vaitkaus g. (11 mok.), Savitiškio g. (11 mok.) ir t.t. Palyginimui iš viso „Tulpių“ mikrorajono Moksleivių namus lanko tik 27 mokiniai. Mokyklą lanko vidutiniškai 50 ikimokyklinio amžiaus vaikų, 430 pirmų - ketvirtų kl. mokinių, 185 penktų - aštuntų kl. mokiniai, 56 devintų - dešimtų kl. mokiniai ir 39 vienuoliktų – dvyliktų kl. mokiniai. Nepaisant jauno mokinių amžiaus, dauguma vaikų į būrelius atvyksta pėsčiomis, nes gyvena netoli. Susisiekimas su mokykla – taip pat geras. Iš kitų mikrorajonų į Moksleivių namus vaikai atvyksta 10, 15, 5, 16, 3 miesto maršrutiniais autobusais.

        Manome, kad Panevėžio mieste vaikams ir jaunimui sudaryti palankias sąlygas lankyti įvairius būrelius po pamokų turėtų būti neformaliojo vaikų švietimo teikėjų, tėvų, mokyklų steigėjo – Panevėžio miesto savivaldybės ir politikų bendras siekis. Prašome atsižvelgti į Moksleivių namų bendruomenės nuomonę ir neiškelti įstaigos iš Parko g. 79.

      Tuo remiantis Nepritariu Panevėžio moksleivių namų prijungimui prie Panevėžio "Nevėžio" pagrindinės mokyklos arba jos perkėlimui į "Tulpių" mikrorajoną.

 


PANEVĖŽIO MOKSLEIVIŲ NAMAI RAMINTA JUZĖNIENĖ    Susisiekti su peticijos autoriumi