Neleiskime privatizuoti Alytaus dailės mokyklos

Mes, Lietuvos Respublikos mokesčių mokėtojai ir rinkėjai, esame pasipiktinę dėl ketinimų privatizuoti Alytaus dailės mokyklos pastatą adresu S.Dariaus ir S.Girėno g. 25 arba keisti jos paskirtį, o šią mokymo įstaigą perkelti į vieną iš uždaromų vidurinių mokyklų kažkuriame miesto mikrorajone.

Alytaus dailės mokykla, gyvuojanti jau 35-erius metus, 1986-aisiais persikėlė į naują pastatą, kurį specialiai dailės mokyklos specifikai suprojektavo garsi architektė Gražina Janulytė – Bernotienė. Mokykla įsikūrusi kūrybiškai asmenybei unikalioje gamtos, kultūros ir istorijos sankirtoje (miesto sodas ir senamiestis, paminklas “Laisvės angelui” ir buvusi Alytaus sąjūdžio būstinė, muzikos ir dailiųjų amatų mokyklos). Subūrusi patyrusių dėstytojų - menininkų kolektyvą, dailės mokykla suformavo pozityvią ir gilią šimtų jaunųjų alytiškių pasaulėjautą, išugdė daug brandžių asmeybių ir padėjo pamatus garsiems ir žinomiems Lietuvoje ir užsienyje menininkams ir pedagogams.

Prieštaraujame, kad Alytaus dailės mokyklos pastatas būtų privatizuotas ir/ar mokykla būtų iškelta į kitą vietą, o jauni kūrybingi alytiškiai neturi tapti Alytaus politikų įkaitais kovoje dėl pastatų miesto centre.