Mes nesutinkame, kad AMBER AUKSO GOJUS LŠVK BS 0733/10 (Berno zenenhundė, mikroschemos nr. FDXB 987 101080472875) būtų grąžinta savininkams

Nes jiems jos nereikia. Savininkė jos nelanko Panevėžio gyvūnų globos draugijoje, nesidomi jos būkle bei sveikata.

Nes jie neužtikrino augintiniui tinkamos priežiūros kaip numatyta LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme (Antrasis skirsnis. 6 straipsnis. Kiekvienas gyvūnas privalo būti laikomas ir prižiūrimas gyvūno rūšį, amžių, fiziologiją ir elgseną atitinkančiomis sąlygomis, pagal gyvūnų laikymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, užtikrinant, kad nebūtų varžoma gyvūno judėjimo laisvė ir gyvūnui nebūtų keliamas nepatogumo jausmas, skausmas ar kančia.)

Berno zenenhundė  buvo laikoma šiai veislei netinkamomis sąlygomis: saulėkaitoje, be galimybės  pasislėpti pavėsyje, pririšta prie plyname lauke stovinčios būdos.  Tai matoma ir iš saulėje nudegusio kailio pasikeitusios spalvos.

Šeštasis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo skirsnis teigia, kad gyvūnų laikytojai privalo nuolat rūpintis gyvūnų gerove ir apsauga; vadinasi, net laikinai perdavus augintinio priežiūrą kitam asmeniui, savininkas yra atsakingas už tinkamą gyvūno priežiūrą. To nebuvo padaryta.

Amber savininkai žiauriai elgėsi su gyvūnu ir jį kankino. Pagal LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu laikomi šie veiksmai:

* sąmoningas gyvūnų padarymas bešeimininkiais ar bepriežiūriais.

Šuo ne kartą yra patekęs į globojančias įstaigas su tuo pačiu pavadžiu, su kuriuo buvo rastas pririštas prie medžio.  Socialiniuose tinkluose yra skelbimų apie priklydusią Amber. Pagal Europos konvenciją, dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos, kurią LR ratifikavo dar 2014m, kiekvienas asmuo, laikantis namuose gyvūną ar sutikęs jį prižiūrėti, turi sudaruti sąlygas jam judėti, imtis tinkamų priemonių, kad jis neištrūktų.

* gyvūnų laikymas jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktuose nustatytomis sąlygomis.

Amber buvo laikoma saulėje, nevedama pasivaikščioti.

* netinkamų, žalingų gyvūnų laikymo, priežiūros ar darbo įrenginių taikymas gyvūnams.

Būda pastatyta saulėkaitoje. Berno zenenhundai nėra tinkami apsaugai, tai žmogaus kompaniją ir bendravimą mėgstantys šunys.

* nepakankamas gyvūnų šėrimas ar girdymas.

Vanduo, stovintis saulėje per karščius, buvo netinkamas šuniui gerti.

* kiti veiksmai, sukeliantys gyvūnų žūtį, skausmą, kančią, pavojų gyvūnų sveikatai ar gyvybei, išskyrus teisės aktuose nustatytus atvejus.

Gyvūnas buvo paliktas lėtai ir kankinančiai mirčiai. Amber rasta perkaitusi, išsekusi, pilna erkių ir užsikrėtusi babezioze. Reportaže ją prižiūrėjęs vyras teigė, kad kalytė tą dieną pabėgo ir jis bandė jos ieškoti. Veterinarai teigia, kad šitaip išsekti šuo galėjo per keletą savaičių. Kalytė buvo kritinės būklės.

35476251_1900706096626737_1469653777656053760_n.jpg35550017_2227195143964129_3413347201760362496_n.jpgMes reikalaujame, kad Amber Aukso gojus būtų perduota žmonėms, kurie sugebės tinkamai ja pasirūpinti.