Reikalaujame išsaugoti Gedimino kalną ir pilį

                                                                               

Gedimino_kalno_erozija1.jpg


Lietuvos Respublikos Prezidentei
Lietuvos Respublikos Premjerui
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui
Lietuvos Respublikos Kultūros ministrei
Vilniaus miesto merui
Vilniaus miesto savivaldybei 


       Lietuvos Sostinėje - Vilniuje, Neries ir Vilnelės santakoje yra pats svarbiausias Lietuvos kalnas, anksčiau vadintas Pilies, o dabar – Gedimino kalnu.             
       Gedimino kalnas ir pilis (tiksliau Gedimino pilies bokštas) yra visiems lietuviams žinomi kaip mūsų valstybingumo, patriotizmo ir pasididžiavimo savo tautos istorine praeitimi simbolis ir širdį glostantis vaizdas, kurį piešia dar mažiukai lietuviai, tai brangi ir mėgstama lankyti lietuvių vieta.      
       Gedimino kalno ir pilies pavadinimai aišku siejami su Lietuvos valdovo (Lietuvos didžiojo kunigaikščio) Gedimino vardu (apie 1275-1341, valdė Lietuvą 1316-1341).            
       Manome, kad Gedimino kalno erozija (žr. nuotrauką) yra ne šiaip gamtos procesas, o valstybingumo ženklo nykimas, kurio nesuvaldymas skelbia rimtą šalies ir tautos politinę, ekonominę, žmonių tarpusavyje santykių sunkią ligą, Gedimino kalno ir pilies būsena simboliškai kolektyvine pasąmone atspindi ir mūsų valstybės 27 metus besitęsiantį nykimą - politinį neišmanymą, destrukciją, neveiklumą, valdžios korupciją, abejingumą žmonėms ir svarbiausiam kalnui, depresiją, skurdą, bet ne šalies tvarkymą, statymą, kūrybą ir klestėjimą - statyti, ne griauti.    
       Manome, kad jeigu sugrius Gedimino kalnas ir pilis, tai nei Vilniuje, nei visoje Lietuvoje neturime analogiško istorinio kalno, o naujai pastatyta pilis neatstotų esamos pilies originalumo.       
       Manome, kad valdžioje esantys žmonės Gedimino kalno ir pilies problemą sprendžia neleistinai blogai.
     
       Todėl mes lietuviai, Lietuvos piliečiai reikalaujame iš valdžios atstovų nedelsiant, čia ir dabar dėti visas pastangas, padaryti viską, skirti reikiamus finansus, kiek jų tik prireiktų, sutvarkyti ir išsaugoti neįkainuojamą istorinę Lietuvos vertybę - Gedimino kalną ir pilį, taip pat padaryti studiją, gerai išanalizuoti griuvimo priežastis ir siekti užkirsti kelią, kad tokia avarija ateityje nepasikartotų.          
       Manome, kad jeigu Gedimino kalno ir pilies nepavyktų sutvarkyti savo šalies specialistų dėka, tai reikia kreiptis ir samdyti užsienio specialistus.

       Būtinai išsaugokime Gedimino kalną ir pilį sau ir lietuvių ateities kartoms.
      
       Taip pat kviečiu visus piliečius ir specialistus, kurie išmano, kaip galima išsaugoti Gedimino kalną ir pilį, organizuotis,  teikti savo pasiūlymus ir paslaugas valdžios įstaigoms.


Kalno bendravardis, visuomenininkas Gediminas Gemskis    Susisiekti su peticijos autoriumi