Gelbėkime Galvės ežerą , Trakų hidrografinį draustinį!

Lietuvos Respublikos Prezidentui, J.E.Gitanui Nausėdai

Lietuvos Respublikos Seimui

Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms

Lietuvos Respublikos Seimo nariams

Galvės ežere vyksta intensyvi laivyba neekologiškomis, taršiomis aplinkai savaeigėmis motorinėmis vandens transporto priemonėmis, o taip pat ir ekologiškais vandens dviračiais, valtimis, irklentėmis,  burlentėmis, jachtomis, vyksta irklavimo treniruotės ir regatos. Eismas intensyvus, bet nėra jokio reglamento dėl motorlaivių naudojimo.

Trūksta aplinkos apsaugos agentūros kontrolės, Trakų nacionalinio istorinio parko (TINP) direkcijos, Traku raj.  savivaldybės  administracijos dėmesio. Sutinkamai su LR aplinkos ministro 2004-04-15 įsakimu nr. D1-187 ir 2014-04-08 įsakymo nr. D1-338 redakcija Trakų r. Galvės ežere plaukiojimas leidžiamas savaeigėmis transporto priemonėmis visą navigacijos sezoną, suderinus savaeigiu plaukiojimo priemonių variklių galingumą, jų skaičių su TINP direkcija ir Trakų r. savivaldybės administracija. Deja šis įsakymas visiškai ignoruojamas,  ir nei TINP direkcija, nei Trakų r. savivaldybės administracija iki šiol nesiėmė priemonių sureguliuoti, kontroliuoti motorlaivių eksploatavimo Galvės ežere. Dėl šios priežasties,  nesant kontrolės Galvės ežere, hidrografiniame draustinyje atsirado daugybė įvairaus dydžio motorlaivių.

2020 m. pavasarį Trakų r. savivaldybės administracija pabandė reglamentuoti komercinių motorlaivių veiklą, bet artėjant rinkimams atidėjo šios opios problemos sprendimą.  TINP, aplinkos apsaugos agentūra šia problema nesidomi. 2015-06-18 d. sprendimu Nr. 51-159 buvo patvirtintas “Ekologinių turizmo transporto grandžių Trakų istorinio nacionalinio parko teritorijoje specialusis planas “. Jo studijai buvo išleista didelė pinigų suma. Deja specplanas liko popieriuje.

Šiuo metu Galvės ežere plaukioja neriboto galingumo varikliais dideli komerciniai laivai, jūriniai kateriai, motoriniai katamaranai ir kitos savaeigės motorinės transporto priemonės, kurias  dažnai valdo nepilnamečiai ar asmenys neturintys tam teisių. Karaimų salos pakrantė suniokota- išpjautos švendrės, kad būtu patogiau priplaukti paimti keleivius, nors tai draudžiama. Nuo sukeltų bangų ardomos pakrantės ir salų krantai. Dėl variklių išmetamu dujų į vandenį, nuo sraigtų keliamo triukšmo ir srovių ženkliai sumažėjo žuvų nerštavietės ir ištekliai,  sumažėjo paukščių,  išnyko vėžiai,  buvo pažeista visa  Galvės ežero gyvunijos mitybos  grandinė.

Mes, Trakų miesto ir rajono gyventojai labai sunerimę dėl Galvės ežero ekosistemos sunykimo. Mielieji politikai prašome apsaugoti vieną gražiausią Lietuvos kampelį. Uždrauskite naudoti savaeiges vandens transporto priemones taršiais vidaus degimo varikliais.

Neabejojame, kad tai itin svarbu tiems, kuriems ne vis vien, kas bus po mūsų, kuriems rūpi ekologija, švari gamta ir mažesnė tarša.


Algirdas Banys, TTP Asociacijos narys    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

By signing, I authorize Algirdas Banys, TTP Asociacijos narys to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.


ARBA

Gausite parašo patvirtinimui reikalingą nuorodą elektroniniu paštu. Siekiant užtikrinti, kad gautumėte el. laiškus, pridėkite info@peticijos.com į savo adresų knygutę ar saugių siuntėjų sąrašą.

Atkreipkite dėmesį, kad jūs negalite patvirtinti savo parašo atsakydami į šią žinutę.
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )