Aktorių kursai-kas 3 metus

Susisiekti su peticijos autoriumi

Ši diskusijų tema buvo automatiškai sukurta peticijos Aktorių kursai-kas 3 metus.


Svečias

#1

2013-12-03 03:03

Būtų labai gerai, kad aukštosios meno mokyklos nustotų pelnytis iš jaunų žmonių svajonių. Ir praretindamos kas metinį naujų kursų priemimą, padidintų tikimybę išaugti tikriems talentams.
LMTA aktorinio studente

#2

2013-12-03 09:52

Peticija tiksliai atspindi esamą situaciją. Remiantis dabartine rinkos paklausa - PRIVALOMA sumažinti priimamų studentų į aktorinio specialybę kiekį , kuriam tiesiogiai proporcingas -darbo biržos eilėje išsirikiavusiųjų skaičius.
koks skirtumas

#3 atsiprašau,

2013-12-04 00:37

bet man čia nesąmonė.
Nebijokite taip jaunųjų dėl tos konkurencijos.
Gal ir verta būtų palikti tik vieną LMTA mokyklą, bet vis toliau rinkti visose tose vietose, bet kas tris metus... Tai studijų kokybės nekeičia, o aktorių pasirinkimą tik žlugdo (net nepasakysi ,,siaurina"...)
Ieva Delininkaityte
Šios peticijos autorius

#4 Re: atsiprašau,

2013-12-04 09:08

#3: koks skirtumas - atsiprašau,

Kad bent kažkas  pradėtų vykti-reikia kažką pasiūlyti. O aktorių pasirinkimo yra 10 metų į priekį :)


Svečias

#5 Aktorius

2013-12-04 23:19

Kas iš to, kad žmonės prasikankina keturis metus, o poto neturi darbo pagal specialybę, šitokių kiekių prigaminama aktorių, o miestuose teatrų vos po kelis, darbo nėra, o akademija pelnosi iš žmonių svajonių ir naivaus tikėjimo, nes iš kurso jei pasiseka, tai tik 2-3 pabaigę pradeda dirbti teatre, o kursai renkami kasmet po kelis, kur viename būna nuo 15 žmonių, o dabar jau yra ir kursai po 22 žmones. Kiekvienais metais baigia nuo 30 iki 40 aktorių, kur dėtis žmonėms? O juk aktoriaus duona yra vaidyba, be vaidybos aktorius po truputi žlunga. Gal užteks meluoti ir pelnytis. O per tuos keturis metus dėstytojai nukankina žmones, o po visų tų kančių, kūrybinių krizių, išsišaipimo yra pasakoma: eik į gatvę, nes mes jau turim kitus naujus kursus ir tu mūms nebesvarbus. Ačiū.

Svečias

#6 Pritariu.

2013-12-04 23:21

Darom hebrą, svarbu pabandyti.
Pirmakursė

#7 Bet vis dėl to...

2013-12-05 09:36

Sveiki, nesu prieš šią peticiją ir suprantu, jog aktoriaus duona sunkiai uždirbama, ypač tuomet, kai į rinką jų išleidžiama tiek daug. Tačiau kaip studentei, neseniai palikusiai mokyklos suolą, man rūpi, kaip šios peticijos atžvilgiu jaučiasi abiturientai? Gali pasitaikyti, jog baigus mokyklą, teks laukti tris metus norint įstoti į teatriukų gretas... Ką daryti dvyliktokams, kurie turi talentą ir potensialą vaidinti, bet negali? Stoti ten kur galima, bet nelinksta širdis?
Aš nesibaru, tiesiog būtų įdomu sužinoti :)
Ieva Delininkaityte
Šios peticijos autorius

#8 Re: Bet vis dėl to...

2013-12-05 10:08

#7: Pirmakursė - Bet vis dėl to...

O ką daro talentingi abiturientai, kurie iš pirmo karto neįstoja? ogi laukia ir bando vėl. Geriau nebus, jei įstos šimtai ir paskui tie šimtai trins  darbo biržos grindis :) O ir šiaip,  tie dabartiniai abiturientai turėtų susipažinti su tuo,kas jų iš tiesų laukia ir gal tada automatiškai gretos apmažės:) kita vertus aš neatmetu galimybės, jog būtų renkami aktoriai kiekvienais metais, tačiau tik vienoje mokykloje, o ne 5....  ir tokio sprendimo užtektų per akis.

 


Svečias

#9 Re: Re: Bet vis dėl to...

2013-12-05 13:34

#8: Ieva Delininkaityte - Re: Bet vis dėl to...

Ir kas man belieka, tik balsuoti už! Jučiu begalinį žavesį tavo apibūdintiems laikams...pasitaikė progą tai pakartoti! :D


Svečias

#10

2013-12-05 18:49

Sutinku kad ir kas keturis rinktu

Svečias

#11 11

2013-12-07 00:23

Teisingai, reikia kokybės, o ne kiekybės, dėstytojai turi po 3 kūrsus, tai ir gaunais ale su vienais daugiau, ale su kitais, o tūrėtų vieną kursą, tai visą širdį ir atiduotų. Aš už, kad rinktų kas 3 metus, puiki įdėja, palaikau šią peticiją.

Svečias

#12 ?

2013-12-07 16:34

o KIEK REIKIA SURINKTI PARASU KAD KAZKAS ATKREIPTU I TAI DEMESI? ;]
Ieva Delininkaityte
Šios peticijos autorius

#13 Re: ?

2013-12-07 21:22

#12: - ?

Kuo daugiau-tuo geriau . O dėmesys po truputį atsiranda :) svarbu nesustoti.


Svečias

#14

2013-12-08 16:14

zinau kad menas seniai virto verslu, bet matosi jog akademija kepa aktorius konvejeriniu metodu kurie papildys gretas tu, kurie linksmins vaikucius apsirenge seneliais salciais, arba dairysis i uzsieni, ieskodami laimes ten ir dirbdami padavejais svaistys savo talenta. As uz kokybe ,ne uz kiekybe. Kaip jau buvo mineta ir visiems zinoma , jog LT per maza tokia srautui kepamu aktoriu is kuriu galbut tik mazas procentas kazka sugebes arba isvis to nedarys.Manau konvejeri reiketu suletinti.

Svečias

#15

2013-12-09 18:45

Aš siuliučiau rinkti kurus kas du metus

Pranešimą pašalino peticijos autorius (Show details)

2013-12-09 19:19


Ieva Delininkaityte
Šios peticijos autorius

#17 Re:

2013-12-11 06:43

#15: -

taip, realiai rezultatas būtų net jei rinktų kasmet, bet tik vienoje   vietoje. Pvz LMTA

Kalbekim!

#18

2013-12-13 16:26

aciu Ievai uz ideja,kuri jau senokai yra ir kai kuriu destytoju galvose.Visur (cia,poliklinikoje,ligonineje ,aukstojoje mokykloje..ir t.t.)karaliauja tie prakeikti krepseliai.Bet uzmirstama ,kad tai realus zmones ir ju likimai.Vienas lauke ne karys-vienas destytojas-taip pat.Pirmyn.Manau,kad destytojus turi rinktis studentai,bet kodel studentams taip svarbus statusas(destytoju)?Pabreziu-stasusas!Ar statusas jums yra tai prie ko linksta sirdis?
Ieva Delininkaityte
Šios peticijos autorius

#19 Re:

2013-12-14 23:15

#18: Kalbekim! -

Asmeniškai aš manau,kad  esmė ne statusas, o dėstytojo kompetencija ir gebėjimas atnaujinti savo, kaip pedagogo žinias... Kiek girdėjau akademijoje 20dieną  12h Teatro ceche  vyks diskusija šios peticijos tema . Mielai Kviečiu atvykti ir  kartu padiskutuoti .Bent jau pradėsime garsiai analizuoti problemas, kurios spaudžia ne tik mano, ne tik studentų, bet ir dėstytojų pečius. Tai- mūsų visų problema.

 

pranas

#20 Re: 11

2013-12-15 01:52

#11: - 11

na, tik Vaitkus turi tris kursus, kuriuose dirba ne jis pats, o asistentai, kurie atiduoda visą širdį studentams, bet jų pavardžių čia niekas net nemini


Svečias

#21 Re: Re: 11

2013-12-15 11:09

#20: pranas - Re: 11

ką tiksliau norite tuo pasakyti ? nes situacija yra aiški dėl dėstytojų buvimo ar nebuvimo...Tik Dideli vardai  turi didesnį šansą susirinkti kursą. O konkrečiai dėl profesoriaus, tai galiu psakyti tiek-kiek norėjom,kad dirbtų - tiek ir dirbo. Konkrečiai mūsų  kurso atžvilgiu kalbu.


Svečias

#22

2013-12-19 21:27

Su peticija pilnai sutinku, LMTA turi priimti atatinkamas išvadas. arba gerinti populiarių, aktorinio meistriškumo, studijų kokybę prašant valstybinės paramos, arba atsisakyti komercinių motyvacijų, kurių kaina - jauno naivaus žmogaus ateities žalojimas.
žiūrovas

#23

2014-08-08 08:03

 LMTA savo biudžetą galėtų gerokai padidinti rengdama oratorinio meno (oficialiai, tiksliau- vaidybos viešose erdvėse) kursus seimo nariams ir kandidatams, vyriausybės ir firmų atstovams. Pratybas, papildomai uždirbdami, galėtų vesti vyresniųjų kursų aktoriai.    

Štai Brazauskas vaidino gerai-  buvo stambus (vadovas juk turi būti storesnis už pavaldinius), argumentų jokių, išskyrus žemu tvirtu balsu mėgstamą "mano giliu įsitikinimu", todėl juo buvo pasitikima. Gražulis vos ne po ratais puola (atsargiai, kai labai lėtai važiuoja), bet taip atkreipia dėmesį į savo idėjas.Butkevičius įgimtas komedijų generolas, kuris rytą galvoja pulti, per pietus - gintis, o vakare klausinėja kareivių nuomonės. O štai, Razma kažką plonai murma- gal ir teisybę, bet nusibosta iki galo klausyti. Landsbergis nekvailas, bet dėl balso intonavimo, mimikos - viešose diskusijose visiška katastrofa.