Prieš privalomą karinę tarnybą

Susisiekti su peticijos autoriumi

Ši diskusijų tema buvo automatiškai sukurta peticijos Prieš privalomą karinę tarnybą.

Jonas Gediminas

#1

2015-04-06 19:47

Tėvynę ginti turėtų būti kiekvieno piliečio pareiga. Man virš 70 metų. Nebetinku į savanorius. Eičiau, jei būčiau tinkamo amžiaus.

9 mėnesiai tarnybos yra juokingai trumpas laikas, lyginant kas buvo sovietmečiu,- 3 metai arba 4 metai karo laivyne.

Šveicarija- demokratinė valstybė. Ten visi piliečiai- kariuomenė!


Svečias

#2

2015-05-07 10:05

Pilnai sutinku su šio žmogaus nuomonę.
kol žmonės mojuos vėliavomis kaip istorija rodo, kraujas liesis ir blogų gerų nebus...

#3 ginti nuo ko?

2015-05-14 14:06

#1: Jonas Gediminas -  

 nuo blogų žmonių? Pirmiausia tėvynę ginti reikia nuo valstybių ir jų represinių aparatų o pradėti nuo savos.. 

Apelsinas

#4 prieš ištižėlius

2015-05-15 12:16

Dirbu programuotoju. Uždirbu labai gerą algą. Turiu žmoną. Mane patį pašaukė į armiją, esu ~100-500 sąraše Vilniaus reg. Jei visus patikrinimus praeisiu į armiją eisiu be atsikalbinėjimų. 

Dabar klausimas - Kodėl visi tokie praskydę, ištižę? nejaugi vyrai moterimis patapo? Kas blogo nutiks jei atliksim pareigą tėvynei? Kodėl tiek daug pesimizmo? Manau kiekvienas vyras turėtų didžiuotis baigęs šauktinių kursus.

Ski
Svečias

#5 Re:

2015-05-15 13:27

#1: Jonas Gediminas -  

 Gerb. Jonai, nevisi yra kaip Jūs. Žmonės nenori eiti ginti ne iš bailumo, kaip daug kas bando pdaryti, o iš išskaičiavimų. Šveicarijoje visi turi pinigų. Be pigu jiems nueiti atostogauti baigus mokyklą į armiją. O pas mus yra tokių kuriems tarnavimas sukelia rimtų finansinių problemų.

 

PS jeigu esat per senas tarnauti, bet turit didelį norą, paprašykit kad valstybė atriektų pusę jūsų pensijos ir skirtų šalies apsaugai.

Ski
Svečias

#6 Re: prieš ištižėlius

2015-05-15 13:39

#4: Apelsinas - prieš ištižėlius 

> Kodėl visi tokie praskydę, ištižę

Ne, neištižę. Tiesiog mokam skaičiuoti. Jūs esat puikus pavyzdys žmogaus kuris neturėjo atsidurti šiame sąraše. Imant Jūsų pavyzdį IT sfera yra viena iš tokių kurios generuoja gerą pinigą valstybei. Neesame turtinga valstybė ir reikia viską skaičiuoti ir rinktis efektyviausią variantą. Jūsų išsiuntimas tarnauti vlastybei kainuotų prarastas pajamas ir mokesčius kuriuos per tuos 9 mėn sugeneruojate. Tuo tarpu turim pakankamai bedarbių kurie negeneruoja nieko. Jūs jau ir taip turit specializaciją. Tuo tarpu kiti neturi jokios specializacijos. Jus darbe pakeisti kitu žmogumi yra sunku. Jūsų praradimas darbdaviui sukels nuostolių. Tuo tarpu kioske sėdintį žmogų pakeisti galima per dieną. Jūs nepasirinksit profesionalios kario karjeros nes jau ir taip esat specializuotas. Jaunuolis be jokios specializacijos turėtų didesnę tikimybę pasilikti tęsti profesionalę karinę tarnybą. Leisti valstybės pinigus ant jūsų 9 mėn mokymų paprasčiausiai yra prastas ekonominis pasirinkimas.


Svečias

#7

2015-05-15 13:58

Pasirasiau vien del to nes manau tai neteisinga
mama

#8 Re: Re: prieš ištižėlius

2015-05-15 15:38

#6: Ski - Re: prieš ištižėlius 

 Apie koki istizima ponas kalba? Noreciau as tave pamatyt.ar tikrai teisybe apie save rasai.ar ir noretum gera atlyginima ir darba prarast? Patriotas tipo...


Svečias

#9

2015-05-16 12:11

jei gyvenčiau civilizuotoje turtingoje šalyje kuri manim rūpinasi tai galbūt ir į savanorius eičiau, bet Lietuvoje jei netyčia atsitiktų, kad vieną dieną invalidu patapčiau tai pats kaltas likčiau. tuo pačiu kiekvienas žmogus turėtų turėti teisę pasirinkti ką gyvenime nori daryti, o ne kiti spręstų kas jam geriau. esu 22 metų gyvenu vienas nuomoju butą šiauliuose ir jei mane pašauktų tai kils man klausimas kaip aš už nuomą susimokėsiu


Svečias

#10

2015-05-16 12:27

Aš pasirašiau peticiją, nes esu pacifistė iš esmės, besąlygiškai. Man pacifizmas nėra tik sąvoka einanti lygiagrečiai su karo sąvoka. Pacifizmas yra labiau gyvenimo būdas, kai į  santykius su žmonėmis, netobula visuomene, netobula kultūra žvelgi pacifistiškai, tarsi iš šono, suprasdams, kad žmonės patys sau susikuria problemas dėl egoizmo, egoistinių siekių, puikybės. Taip yra tiek žmonių santykių, tiek valstybių santykių lygmenyje galiojanti tiesa. Manau, kad daugeliui, skaitančiui šį komentarą tai yra pakankamai aišku ir suprantama. Kodėl reikėtų prisidėti prie šios karo propagandos? kodėl reikėtų versti pacifistą jaunuolį eit karinę tarnybą? Jam to visai nereikia, tai juk eina prieš jo giliausius įsitikinimus ir vertybes...


Svečias

#11

2015-05-16 17:48

Visiškai sutinku, kad dėl tokio sprendimo reikia referendumo
Mhm

#12 Re: Re: prieš ištižėlius

2015-05-18 10:41

#6: Ski - Re: prieš ištižėlius 

 Kuo Moterys užkliuvo? Nekišma seksizmo, autoriau

O varge

#13

2015-05-18 10:45

Labai norėčiau pasikalbėti su peticijos autoriumi. Tokio pasibjaurėtinai buko teksto dar reikia paieškoti. Nesu už šauktinių kariuomenę, man atrodo, kad gynyba turi užsiimti tos srities motyvuoti profesionalai, bet...Nuo kada valstybė lygu Seimas+Vyriausybė? O Jūs kas esate, autoriau? Aš esu Lietuva, Jūs esate Lietuva, Jūsų artimieji yra Lietuva. Jei Jums Lietuva baigiasi ir prasideda ties Seimu ar Vyriausybe - užuojauta nuoširdi Jums. Kitas dalykas, kaip Jūs drįstate manipuliuoti žmogaus mirtimi? Jums neatrodo, kad gal tam vyrui buvo GARBĖ tarnauti kariuomenėje, o Jūs iš oro pateikėte savo užuojautą ir manipuliuokjate tuo, kuo neturite jokios moralinės teisės manipuliuoti. Teisės, teisės, o kur pareigos? Šalies gynyba ne pareiga? "Ką man davė Lietuva" - o ką Jūs, gerbiamasis, davėte Lietuvai? Žinote, Jūs darote gėdą ne tik tiems, kurie pasisako už šauktinius, bet ir tiems, kurie yra prieš, tačiau turi tam racionalių argumentų, o ne "manęs vyriausybė nemyli".


Svečias

#14

2015-05-18 17:39

Kol dar yra laiko issideklaruosiu is lietuvos visam laikui,kad prievarta nebuciau varomas i tarnyba.patys sugalvojo lai patys ir eina.Kazkoks apsurdas kada jaunuoliai pradejo kurtis gyvenimus turi seimas turi gerai apmokoma darba ,per viena minute gali viskas apsiversti.Cia vadinasi lietuvos valdzia viska daro ,kad tik tam likusiam lietuvos pilieciui butu tik ''geriau''.

Svečias

#15 Re:

2015-05-18 17:41

#1: Jonas Gediminas -  

 sovietmeciu eme jaunesnius ,o ne kaip dabar susikure gyvenimus.pofik kad tau 70 eik ir tarnauk jai nebeturi kas veikti.

 


Svečias

#16 Albertas

2015-05-18 18:26

Taigi pats autorius/autorė pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 139 straipsnį dėl šalies gynimo ir ruošimosi jam atliekant privalomąją karinę tarnybą. Todėl šios peticijos pasirašyti negalima, nes jis yra antikonstitucinė.  LR Konstitucijos 139 straipsnio kopija:

139 straipsnis
Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo - kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga.
Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.
Krašto apsaugos organizavimą nustato įstatymai.

Nulis
Svečias

#17 Re:

2015-05-22 18:12

#10: -  

 Gerai pasakyta. Galbut jei nebutu kariuomeniu - nebutu ir karo, as nzn to, bet butu geriau nei zudyt vieniem kitus aklai su melu prikimsta galva. Nenoriu ir nebusiu kareiveliu lentoi. Ne kariai laimi kara, o pinigai. O pas ka pinigai...? Nekariaukit svetimu karu. Geriau isvis nekariaukit, sveiko proto zmones neleidzia mirti kitiems del kazkokiu asmeniniu priezasciu.


Svečias

#18

2015-07-03 19:52

Nes nepritariu karuomeniai

Svečias

#19

2015-07-27 20:14

Kodel neiciau i kariuomene? del vatniku. vatnikeliai lietuvios kariuomenej. noretumet but karo mesyte? zinot kaip po srapnelio snukis atrodo. o kaip jusu motina klykia is skausmo noredama issipjaut gimda vien delto kad jus debilas kuris isejo tarnaut nebutai, niekada neegzistavusiai valstybei, kuri uz ji net nesugebetu nieko. bbd ant lietuvos ir jus esat tie patys vatnikai, kaip ir tie ruskiai pasirise koloradus. tokie patys vistgaidziai. ldk nebera!!! ir nebebus!! nesvaikit. musu valstybe debilai, turintis tris tankus ir primesta nuomone. jei mes i tai nesiveltume. nei i viena nei i kita butume daug savarinkeskesni. ramiai medituotume savo triju milijonu kvartale ir tiek, o dabar vsio. ir verks jusu motineles, jusu bobutes jusu debilu imigrantu motinos, nes mes esam niekas sitoj zemes skylej ir norim but kazkuo. busit kazkuo jei suprasit kad esat niekas!!! Tik tada gal virsit kazkuo. idiotai!!!

Svečias

#20 Re:

2015-07-27 20:41

#19: -  

 Kodel neiciau i kariuomene? del vatniku. vatnikeliai lietuvios kariuomenej. noretumet but karo mesyte? zinot kaip po srapnelio snukis atrodo. o kaip jusu motina klykia is skausmo noredama issipjaut gimda vien delto kad jus debilas kuris isejo tarnaut nebutai, niekada neegzistavusiai valstybei, kuri uz ji net nesugebetu nieko. bbd ant lietuvos ir jus esat tie patys vatnikai, kaip ir tie ruskiai pasirise koloradus. tokie patys vistgaidziai. ldk nebera!!! ir nebebus!! nesvaikit. musu valstybe debilai, turintis tris tankus ir primesta nuomone. jei mes i tai nesiveltume. nei i viena nei i kita butume daug savarinkeskesni. ramiai medituotume savo triju milijonu kvartale ir tiek, o dabar vsio. ir verks jusu motineles, jusu bobutes jusu debilu imigrantu motinos, nes mes esam niekas sitoj zemes skylej ir norim but kazkuo. busit kazkuo jei suprasit kad esat niekas!!! Tik tada gal virsit kazkuo. idiotai!!!


Svečias

#21

2016-01-22 14:11

Esu už Lietuvos kariuomenės kūrimą bei modernizavimą, bet prieš prievartinį LT piliečių ėmimą...Jei šalis demokratinė, kaip save vadina, tai ir elgtis turi demokratiškai, su kiekvieno piliečio pasirinkimo laisve.