Dėl Visuomeninio transliuotojo šališkumo

 

 

LR Seimui

 

 

 

 

Dėl Visuomeninio Transliuotojo veiklos

 

 

Mes, žemiau pasirašę Lietuvos Respublikos piliečiai, esame susirūpinę dėl Visuomeninio transliuotojo vykdomos informacinės politikos.

Paskutinės Seimo rinkimų kampanijos metu tapo akivaizdu, kad biudžeto lėšomis finansuojamas Visuomeninis transliuotojas vykdo veiklą, nukreiptą į vienos politinės srovės ar net vienos politinės partijos propagavimą.

Rinkimų laidų metu LRT vedėjas leisdavo sau užgauliai komentuoti jam nepatinkančius laidos dalyvius, savaip interpretavo jų pasakytus teiginius, be to, aktyviai dalyvavo vienos politinės partijos rinkimų kampanijoje. Visą tai vyko tyliu Visuomeninio transliuotojo vadovybės pritarimu.

Net rinkimams pasibaigus ir esant atsakingam valdžios formavimo laikotarpiui Visuomeninis transliuotojas kelia sąmyšį ir toliau de facto atstovauja opozicijoje likusiai partijai.

Ypač didelį susirūpinimą kelia tai, kad Visuomeninio transliuotojo eteryje nevengiama pateikti vienpusišką, šališką informaciją ne tik apie Lietuvos politikos realijas, bet ir apie užsienio strateginius partnerius. Visuomeninis transliuotojas už mūsų šalies ribų yra natūraliai suprantamas kaip Lietuvos valstybinė televizija, todėl nepagarbūs ir niekinantys komentarai išrinktojo JAV prezidento atžvilgiu gali būti traktuojami ir kaip Lietuvos pozicija bei apsunkinti santykius su užsienio partneriais.

Atsižvelgdami į aukščiau išdėstytas aplinkybes, prašome nedelsiant pradėti Visuomeninio transliuotojo visapusišką reformavimą. Tinkamai įvertinti transliuotojo vadovybės elgesį Seimo rinkimų metu ir pašalinti iš pareigų vadovus bei kitus atsakingus asmenis, neužtikrinusius nešališkumo rinkimų kampanijos metu, pažeidusius žurnalisto etiką ar tiesiogiai dalyvavusius politinių partijų rinkimų kampanijose. Užtikrinti, kad visos Lietuvoje veikiančios politinės partijos, visuomeniniai judėjimai ir kt. piliečių organizacijos turėtų teisę būti žiūrovams pristatytos per Visuomeninio transliuotojo priemones. Užtikrinti piliečių atstovams galimybę dalyvauti, formuojant Visuomeninio transliuotojo informacinę politiką.

 

Pasirašyti šią peticiją

By signing, I authorize Vitalijus Balkus to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.


ARBA

Gausite parašo patvirtinimui reikalingą nuorodą elektroniniu paštu. Siekiant užtikrinti, kad gautumėte el. laiškus, pridėkite info@peticijos.com į savo adresų knygutę ar saugių siuntėjų sąrašą.

Atkreipkite dėmesį, kad jūs negalite patvirtinti savo parašo atsakydami į šią žinutę.
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...