Dėl besitęsiančios apgailėtinos sostinės plaukimo baseinų situacijos ir ištisos Vilniaus plaukikų kartos žlugdymo

PETICIJA

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRUI PIRMININKUI SAULIUI SKVERNELIUI VILNIAUS MIESTO MERUI REMIGIJUI ŠIMAŠIUI

2018-10-08

Vilnius  

Dėl besitęsiančios apgailėtinos sostinės plaukimo baseinų  situacijos ir ištisos Vilniaus plaukikų kartos žlugdymo  

Šiais moderniais laikais, kai tiek daug žmonių užsiima sportu ir visuomenė supranta sporto naudą, esame priversti kreiptis į Jus dėl besitęsiančios ir niekaip neišsprendžiamos apgailėtinos padėties su Vilniaus plaukimo baseinais. 

Norime priminti, kad Vilniaus Fabijoniškių baseinas, kurio statybų pusę kainos finansavo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, turėjo būti atidarytas 2018 metų vasario 16 dieną arba vėliausiai 2018 metų kovo 11 dieną.  Praėjus septyniems mėnesiams, Fabijoniškių baseinas  dar neveikia.   Nacionalinės reikšmės objektas Lazdynų baseinas (Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras)  (didele dalimi finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų) turėjo atsidaryti 2018 metų pabaigoje – 2019 metų pradžioje.  Pavasarį ir vasarą Lazdynų baseino statybvietėje vyko spartūs darbai, bet vasaros pabaigoje darbai visai sustojo, statybinių kranų nebeliko ir statybvietė šiuo metu yra tuščia.

Esame pasipiktinę Vilniaus savivaldybės tuščių pažadų dalijimu, tikrovės neatitinkančios situacijos su baseinų statybomis ir „pridavimu“ skleidimu ir nusivylę Vilniaus savivaldybės visišku nesugebėjimu spręsti ūkinių klausimų.  Todėl, kadangi baseinai buvo finansuojami ir LR Vyriausybės, o taip pat ir Europos Sąjungos lėšomis, esame įsitikinę, kad ir LR Vyriausybei turi rūpėti kuo spartesnis šių objektų užbaigimas ir atidarymas, todėl manome, kad Ministras Pirmininkas asmeniškai turi prisidėti prie šių klausimų išsprendimo.

Vilniaus plaukimo baseinų krizė užsitęsė.  Vilniaus savivaldybė visus praeitus metus vežiojo plaukikus treniruotis į Elektrėnus, Širvintas.  Nuo rugsėjo mėnesio nebevežioja (tik šeštadieniais).  Į vieną Žirmūnų baseinėlį  buvo „sugrūsti“ visi Vilniaus plaukikai – treniruotės vaikams vyko nuo 6 val. ryto  ir vėlyvais vakarais.  Šiuo metu Žirmūnų baseinas, kuris net nėra tikras plaukimo baseinas (iš trijų plaukimo takų, padaryti keturi), jau atnaujino savo veiklą ir geriausias laikas ir daugiausia laiko yra skiriama vilniečiams su negalia, su specialiais poreikiais, kurie atvyksta su gydytojų nukreipimais ir pan. Taigi vaikai plaukikai vėl yra palikti „užribyje“ ir turi treniruotis normaliam žmogui neįsivaizduojamu laiku ir archajiškomis sąlygomis. Planai dėl sportininkų ugdymo vėluoja mėnesiais, dėl sporto bazių neturėjimo ir nežinojimo, iš kur jų gauti, yra nuolat kaitaliojami.  Tam, kad pasiektų gerų rezultatų, sportininkai turėtų treniruotis 6-7 kartus per savaitę, plaukti baseine, treniruotis sporto salėse.  Jau daugiau kaip metus normalios treniruotės nevyksta, o vis esame „maitinami“ pažadais apie baseinų atidarymus.

Ši mūsų peticija yra ne tik apie beviltiškai nesibaigiančias baseinų statybas, o apie virš tūkstantį tiesiogiai tokios apgailėtinos situacijos paliestų vilniečių šeimų (vaikų, tėvų, trenerių).  Vilniaus valdžios požiūris į sportuojantį jaunimą, kad jis viską pakęs ir kad treniruotis jis gali bet kur ir bet kada, yra protu nesuvokiamas.  Žlunga sportuojančių vaikų ir trenerių svajonės, siekiai, žlugdoma motyvacija, ko nors siekti, ugdyti savo talentus.   Lietuva siekia mažinti emigraciją? Tokiu būdu?  Jaunas sportuojantis žmogus sostinėje jaučia, kad jis yra nereikalingas.  Net Jaunimo olimpinių žaidynių dalyviai, būsimų Tokijo olimpinių žaidynių kandidatai, net tie yra priversti ieškotis normalių treniruočių vietų kituose miestuose, kitose valstybėse.  Vaikai yra pasidarę irzlūs, pikti, treneriai ant išsekimo ribose.  Taip, kai reikėjo mobilizuotis (visoms plaukikų, kitų vandens sporto šakų sportininkų šeimoms) ir važinėti į kitus miestus ir treniruotis ten, mobilizavomės visi  - sportininkai, jų tėvai, treneriai.  Galvojome, kad tokia padėtis laikina.  Bet nieko nėra pastovesnio už laikinumą.  Vilniaus savivaldybėje tai tikrai.  Trenerių išsekimas, trenerių nuolatinis kaltės jausmas prieš sportininkus, nes žino, kaip reikia daryti, o daryti gerai nėra sąlygų, sportininkų demotyvacija, blaškymasis po sporto bazes, nenormalus darbo grafikas, treniruotės nuo 6 ryto ir iki 21-22 val. vakaro, sportavimas tik ankstyvais rytais ir vėlyvais vakarais, susirūpinę tėvai,  kasdieninis  tėvų laukimas vakarais ir ankstyvais rytais prie Žirmūnų baseino, prie Lazdynų baseino statybvietės (iš ten vaikai buvo vežiojami treniruotis į Elektrėnus) tam, kad galėtų vaikus kuo greičiau parvežti namo.  Jau antrą sezoną ištisos šeimos (sportininkų, trenerių) gyvena tokį sujauktą gyvenimą, o perspektyvų, kad tas gyvenimas artimiausiu metu pagerės, mums valdininkai nesukūrė.  Vilniaus savivaldybės valdininkams sportuojantys vaikai nerūpi.  Patys tėvai perka papildomus takus „Impulse“ ar dar kažkur, treneriai ieškosi sporto salių, treniruoja vaikus lauke, stadionuose, kur papuola – juk „skęstančių gelbėjimas“  Vilniuje yra jų pačių reikalas.  Tokia yra šių dienų Europos valstybės sostinės sportininkų kasdienybė.  Norite išgirsti apie kokybę, apie sporto pasiekimus?  Norite didžiuotis tais pasiekimais?  Ateiti pasveikinti rūtų meilutyčių, parvežus Vilniui ir Lietuvai medalius? Kada bus sukurtos sąlygos iškovoti tuos medalius?  Nes „laikina“ baseinų krizė sostinėje jau tęsiasi antrus metus.  Todėl mes kreipiamės į Jus ne tik dėl Vilniaus baseinų statybų užbaigimo, šiandien esame priversti rašyti apie žlugdomas sportininkų, trenerių  viltis, apie tai, kaip valdininkai formuoja jaunimo, kuris yra nesvarbus ir nereikalingas sostinei, suvokimą.

Vilniaus savivaldybėje yra prikurta skyrių, departamentų, kurie „rūpinasi“ sportu.  Bet kodėl tie valdininkai yra tokie „bejėgiai“?  Kada Švietimo, kultūros ir sporto departamente, Sporto skyriuje pradės dirbti darbštūs, mąstantys, iniciatyvūs, atsakingi žmonės, kada bus „sustyguoti“ procesai, kurie atitiktų tikrovę ir sportininkų ugdymo tikslus, kada valdininkai atsakys už savo darbą ir iš tikrųjų bus suinteresuoti ir norės bei mokės spręsti problemas?  Kada Vilniaus savivaldybės darbas taps  kokybišku, atsakingu, jautriu, nuoširdžiai orientuotu į klientą?  Darbu,  kuris leidžia iš tikrųjų išspręsti problemas, o ne „atsirašinėti“ ar skleisti niekuo nepagrįstus pažadus, kas jau tapo Vilniaus savivaldybės darbo „kokybės“ ženklu. 

Linkime Vilniaus miesto vadovybei ne tik reklamuotis prie būsimų (deja, niekaip nepabaigiamų) baseinų vizualizacijų  ir daryti šou įkasant simbolines kapsules Vilniuje „būsimų“ baseinų statybvietėse, bet ir iš tikrųjų, nuoširdžiai (ne dėl vaizdo) pamilti sportą, nuoširdžiai rūpintis sportuojančiu jaunimu, treneriais.

Kadangi Vilniaus plaukimo bendruomenės netenkina tokia užsitęsusi  ir deramai nesprendžiama statomų Vilniaus ir nacionalinės reikšmės baseinų krizė, reikalaujame, kad

Jūs,  gerb. Ministre Pirmininke ir gerb. Vilniaus miesto mere,  kiekvienas asmeniškai imtumėtės  atsakomybės ir bendradarbiaudami:

1.        Kuo greičiau aukščiausiu lygiu spręstumėte ir išspręstumėte Vilniaus Fabijoniškių baseino ir Lazdynų baseino (Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro) atidarymo klausimus ir kad baseinai būtų atidaryti kaip galima greičiau.

2.       Tarpiniam laikotarpiui, kol sostinė neturės nei vieno plaukimo baseino, aukščiausiu lygiu išspręstumėte Vilniaus plaukikų normalių treniruočių organizavimo klausimus, kad jie galėtų normaliai, tinkamu laiku treniruotis tinkamuose plaukimui baseinuose.  

Vilniaus plaukimo bendruomenė


Diana Černiauskaitė    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją

By signing, I authorize Diana Černiauskaitė to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.


ARBA

Gausite parašo patvirtinimui reikalingą nuorodą elektroniniu paštu. Siekiant užtikrinti, kad gautumėte el. laiškus, pridėkite info@peticijos.com į savo adresų knygutę ar saugių siuntėjų sąrašą.

Atkreipkite dėmesį, kad jūs negalite patvirtinti savo parašo atsakydami į šią žinutę.
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...