Del gyvunu vezimo Lietuvos gelezinkeliais

Pagal "Lietuvos geležinkelių“ specialiąsias taisykles nuo šiol traukiniais galima vežti tik smulkius kambarinius gyvūnus jiems skirtose dėžėse, pintinėse ar narvuose. Didelių šunų traukiniu jau nebegalės vežtis niekas. Išimtis daroma tik regėjimo negalią turinčių žmonių vedliams

Nusivežti didelį keturkojį draugą į mišką dabar galima tik nuosavu automobiliu. Naujose specialiosiose taisyklėse nurodoma, kad traukiniuose galima vežti tik smulkius kambarinius gyvūnus. Ir tik gyvūnams skirtose dėžėse, pintinėse ar narvuose.

Trečios klasės vagonuose už vežamą gyvūną mokėti nereikės, antros klasės vagonuose mokestis sieks 30 proc. antros klasės bilieto kainos, priklausomai nuo traukinio kategorijos. Pirmos klasės vagonuose gyvūnų vežti išvis negalima.

Šia peticija siūloma nepritarti šiai naujai taisyklei ir balsuoti "prieš". Pabrėžtina ir tai, kad pagal galiojančias taisykles ribojimai didesnių veislių atstovams yra tik vykstantiems geležinkeliais Lietuvos teritorijoje, o tarptautinio susisiekimo traukiniais galimybė vykti su didesnių veislių atstovais išlieka, todėl ribojimas vykti Lietuvoje su šunimis yra nelogiškas. Taisykles galima rasti nuoroda http://www.litrail.lt/gyvunu-vezimas

Siūlome nepritarti, šiai naująjai nuostatai, nes tai pažeidžia gyvūnų augintojų judėjimo su šunimis teises ir ypač diskriminuoja didesnių veislių augintojų galimybes laisvai judėti.


Parengta pagal 15 min informaciją bei "Lietuvos geležinkelių" tinklapyje nurodytą informaciją.

 

Pasirašyti šią peticiją

By signing, I authorize Agnė to hand over my signature to those who have power on this issue.


ARBA

Gausite parašo patvirtinimui reikalingą nuorodą elektroniniu paštu. To ensure you receive our emails, please add info@peticijos.com to your address book or safe senders list.
Sumokėta reklama

We will advertise this petition to 3000 people.

Learn more...

Facebook