Ar tikrai lygūs kelyje?

Nežiūrint garsaus automobilio bei motociklo lygybės kelyje lozungo, dviratėmis transporto priemonėmis gatvėse  judantys žino, kad tai - veikiau siekiamybė, nei realybė. Saugiai pasiekti kelionės tikslą motociklu tampa iššūkiu ne tik dėl kitokio, lyginant su automobiliu, jo valdymo bei konstrukcijos, bet ir dėl esamų kelių eismo organizavimo trūkumų.

Kaip žinia, Vilniaus mieste įrengta nemažai šviesoforų su papildomomis sekcijomis, leidžiančiomis eismą kairėn, valdomomis automobilius detektuojančiais įrenginiais. Toks šviesoforų valdymas, tikime, padeda optimizuoti eismo srautus ir taupyti visų vairuotojų laiką. Tačiau mieste apstu tokio tipo sankryžų, kuriose į kairę ketinantys sukti motociklai,  deja, nedetektuojami. Net jei motociklas stovi pačiame magnetinės kilpos centre. Net jei kilpoje stovi du motociklai vienas šalia kito. Susidūrusieji su šia problema žino, kad vienintelė išeitis - laukti, kol iš galo privažiuos automobilis, taip pat sukantis į kairę, tuomet kirsti stop liniją, įvažiuojant į sankryžą degant draudžiamam šviesoforo signalui (kas, be abejo, yra KET pažeidimas), tokiu būdu atlaisvinant vietą automobiliui sustoti ant kelio dangos įrengtos kilpos zonoje. Taip gali tekti laukti kelis pilnus šviesoforų ciklus, o nuošalesnėse sankryžose ar tamsiu paros metu – ir kelias valandas. Kiti išradingi elgesio tokio situacijoje būdai taip pat provokuoja pažeisti KET.  

Tad prašome visų, sukančiųjų bei nesukančiųjų į kairę :), padėti mums žengti šį nors ir nedidelį, bet labai svarbų žingsnelį saugesnio rytojaus keliuose link, pasirašant peticiją, kurios pagrindu kreipsimės į atsakingus asmenis, prašydami tarpininkauti sprendžiant klausimą su kompetentingomis institucijomis.      


Viktorija Stolovickaja    Susisiekti su peticijos autoriumi
Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )