APGINKIME VIENIŠŲ TĖVŲ IR VAIKŲ ATOSTOGAS

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Lietuvos Respublikos Seimo nariams
Socialinių reikalų ir darbo komitetui
Socialinės apsaugos ir darbo ministrei
Lietuvos Respublikos visuomenei

DĖL NAIKINAMOS BENE VIENINTELĖS LENGVATOS VIENIŠIEMS TĖVAMS

Socialinio modelio stumiami pakeitimai baus vienišų tėvų ir mamų vaikus baisiausia bausme - atims ir taip retai pasitaikančią galimybę bendrauti su tėvais.


Šiuo metu DK 166 str. 2 dalis, numato 35 kalendorines dienas, realiai išeina 14 d. nepertraukiamos ir likusios 21 d. išsidėsto metų bėgyje (geresnėje darbovietėje jas galima paimti po 5 ar po keletą dienų). Pagal siūlomą Socialinį modelį, atostogos visiems suvienodinamos iki 20 darbo dienų, t.y. sumažėja ne tik savaitgaliais, bet ir nubraukiama visa savaitė, kuri taip reikalinga vienišiems vaikus auginantiems tėvams. Realiai sumažėja net 11 darbo dienų arba pora savaičių buvimo su vaikais. Kodėl šeimos, kurioms ir taip nelengva yra diskriminuojamos ir joms sąlygos bloginamos daug labiau nei pilnoms šeimoms? Ar tikrai tik dėlto, kad ši grupė (dažniausiai mamos su nepilnamečiais vaikais) mažiausiai jėgų ir lėšų turi protestuoti ir išsireikalauti, kad jų neskriaustų?

Aktyvių mamų sambūris ragina:
* skatinti tėvus leisti su vaikais kuo daugiau laiko;
* kurti palankią aplinką laiko skurdo įveikimui įgyvendinant veiksmingiausias priemones įstatymų numatyta tvarka;
* išlaikyti bene vienintelę vienišiems tėvams galiojančią lengvatą Lietuvoje - pailgintas atostogas;

 

 


Nacionalinis aktyvių mamų sambūris    Susisiekti su peticijos autoriumi

Pasirašyti šią peticiją


ARBA

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus paskelbtas šiame tinklapyje. Tačiau peticijos autorius matys visą informaciją, kurią pateikėte šioje formoje.

Gausite parašo patvirtinimui reikalingą nuorodą elektroniniu paštu. To ensure you receive our emails, please add info@peticijos.com to your address book or safe senders list.
Facebook