Šauksmas dėl Gojaus girios išgelbėjimo

Susisiekti su peticijos autoriumi

Pateikti peticijos parašai valstybinėms institucijoms

2020-11-09 18:15:39

Šių metų spalio 20 d. valstybinėms institucijoms buvo pateiktas kreipimasis dėl Gojaus girios, esančios Elektrėnų rajone, išgelbėjimo. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atsiliepime Nr. (3)-V3-(12.1) atkreipta dėmesys į tai, kad jei Gojaus miškas svarbus gamtinėms vertybėms išsaugoti, miškui turėtų būti nustatyta IIA (ekosistemų apsaugos miškai) grupė. Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba informavo, kad Saugomų rūšių informacines sistemos (SRIS) duomenimis Gojaus miške yra fiksuotas vienas juodojo peslio lizdas.

Be to, surinkta virš tūkstančio peticijai, kuria prieštaraujama Gojaus miško iškirtimui, pritariančių piliečių parašų. Prašoma mišką išsaugoti ne tik gamtosaugine prasme, bet ir paveldosaugine prasme, kadangi Gojaus miškas tai Elektrėnų ir visos Lietuvos kultūros paveldo svarbi dalis.

Taip pat, Gojaus miškas, esantis į šiaurės vakarus nuo Elektrėnų miesto ir besiribojantis su pačiu miestu, labai svarbus ekologine ir taršos mažinimo prasmėmis, - Lietuvoje vyrauja vakarų vėjai, todėl miškas tarsi filtras, kuris sulaiko magistraliniame kelyje išmetamas dujas, tuo pačiu tarsi plaučiai Elektrėnų miestui. Todėl miškas svarbus ne tik gamtosaugine prasme, bet ir ekologine bei socialine prasmėmis.

Peticijai dėl Gojaus girios išgelbėjimo pritarė daugiau nei tūkstantis Lietuvos Respublikos piliečių. Todėl reikalaujame stabdyti Gojaus miško iškirtimo darbus bent iki ateinančių, 2021, metų rudenio kol bus surinkta informacija apie gamtines (geomorfologines, hidrografines, geologines, hidrogeologines, botanines, zoologines) vertybes miške. Taip pat turėtų būti įvertinta žala, kuri būtų padaryta Elektrėnų miestui iškirtus Gojaus mišką. Prašome miško paskirtį pakeisti iš ūkinio į ekosistemų apsaugos ir rekreacinį.


VšĮ "Taurus Siekis"Dalinkitės šia peticija

Padėkite šiai peticijai gauti daugiau parašų.

Kaip skleisti peticiją?

  • Pasidalinkite peticija savo Facebook sienoje ir grupėse, kurios susijusios su šios peticijos tema.
  • Susisiekite su savo draugais.
    1. Parašykite žinutę, kurioje paaiškinate kodėl pasirašote po šia peticija, kadangi žmonės dažniau pasirašys po šia peticija suprasdami kokia svarbi ši tema.
    2. Kopijuokite ir įklijuokite peticijos internetines svetaines savo žinutėje.
    3. Siųskite žinutę el. paštu, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram ir LinkedIn.Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...

Facebook