Dėl TĖVŲ dalyvavimo formuojant IKIMOKYKLINIŲ/MOKYKLINIŲ ugdymo įstaigų SVEIKOS MITYBOS MENIU

LR Sveikatos apsaugos ministerijai

LR Švietimo ir Mokslo ministerijai

LR Seimui

LR Prezidentei    

 

 DĖL TĖVŲ DALYVAVIMO FORMUOJANT IKIMOKYKLINIŲ/MOKYKLINIŲ UGDYMO ĮSTAIGŲ SVEIKOS MITYBOS MENIU

 

Mes, šią peticiją pasirašiusieji, R E I K A L A U J A M E:    

 

  • Sprendžiant IKIMOKYKLINIO IR MOKYKLINIO amžiaus vaikų mitybos klausimus suteikti teisę lygiateisiškai dalyvauti vaikų TĖVŲ/GLOBĖJŲ deleguotiems atstovams.

  • Rengiant Pavyzdinių ikimokyklinių/mokyklinių vaikų ugdymo įstaigų perspektyvinių valgiaraščių ir patiekalų receptūrų rinkinį, atsižvelgti ne į vieno gydytojo-dietologo rekomendacijas bei nuomonę, o ir į šios srities licenzijuotų gydytojų-dietistų grupės, sudarytos iš Sveikatos apsaugos ministerijos bei tėvų/globėjų pasirinktų licenzijuotų gydytojų-dietologų, rekomendacijas.

  • Suteikti teisę lygiateisiškai dalyvauti, vaikų TĖVŲ/GLOBĖJŲ deleguotiems atstovams, renkant maisto tiekėją.

  • TĖVAMS/GLOBĖJAMS ar jų atstovams pateikti viešai informaciją, pagrindinius kriterijus bei sąlygas, renkantis maisto tiekėją kiekvienoje ugdymo įstaigoje.

  • Renkant maisto tiekėjus, pagrindinis atrankos kriterijus - SVEIKA MITYBA, o ne mažiausią kainą, pasiūlęs konkurso dalyvis.

  • Atsakingai domėtis ir remtis naujausiais moksliniais tyrimais, bei kitų valstybių pavyzdžiu, sprendžiant mūsų šalies IKIMOKYKLINIO IR MOKYKLINIO amžiaus vaikų mitybos klausimus.    

 

P R I E Š T A R A U J A M E esamai IKIMOKYKLINIO IR MOKYKLINIO amžiaus vaikų maitinimo sistemai, kurios pagrindinis tikslas mažiausia kaina, o ne vaikų sveika mityba. R E I K A L A U J A M E, kad  būtų atsižvelgta į tėvų pasiūlymus bei pageidavimus.  

S I Ū L O M E su TĖVAIS/GLOBĖJAIS ar jų atstovais, atvirai diskutuoti apie jų vaikų sveikos mitybos formavimą ugdymo įstaigose, skirti dėmesio ir atsižvelgti į naujausius mokslinius tyrimus, TĖVAMS/GLOBĖJAMS sudaryti galimybę pilnateisiškai dalyvauti visame vaikų mitybos sudarymo procese.

 

 

Plačiau apie šią peticiją ir iniciatyvą skaitykite čia https://www.facebook.com/pages/Man-r%C5%ABpi-k%C4%85-valgo-mano-vaikas-o-tau/432676190236738


Justina Valionė, Dominyka Dumčiūtė    Susisiekti su peticijos autoriumi