Dėl NEC patraukimo atsakomybėn už nekorektiškus egzaminus

Komentarai

#416

Nesutinku su keliais tekste pateiktais punktais, tačiau prisidedu prie peticijos, nes jau laikas išgirsti tiek mus,abiturientus, tiek mokytojus, kurie jau keleri metai iš eilės stengiasi "aukštesniems" žmonėms parodyti realybę. Taip, reikia mokytis, ruoštis egzaminams ir nereikės verkti. Tačiau ar iš ties yra sąžininga sužinoti apie egzamino vertinimo pasikeitimus jau parašius egzaminą? Ar yra sąžininga sukirsti mokinius parašant itin slidžias temas? Arba tiesiog gauti žemesnį balą, nes galvoji plačiau negu reikalauja sistema ar tiesiog kitaip nė vertintojas? Iš tiesų norėčiau, jog kiekvienas sėdintis ten išgirstų MUS. Ir taip patiriame didelę įtampą žengdami į naują gyvenimo etapą, žmonės turėtų suprasti ką reiškia būti abiturientu. Įtampa ir nežinia yra pats didžiausias mūsų priešas ir viskas ko reikia yra elementarus konkretumas, o ne nervų tampymas, kad mokslo metų pabaigoje išdyks dar kokia naujovė ar pasikeis vertinimas. Na ir žinoma norisi matyti mūsų padarytas klaidas, vertintojų pastabas skenuotuose variantuose. Ką rašėm ir kaip mes patys žinome. (Atsiprašau už klaidas, negavau 100 iš lietuvių kalbos egzamino)

(Prienai, 2017-07-04)

#424

Dėl jūsų kaltės jauni žmonės lekia studijuoti į užsienį :(

(Vilnius, 2017-07-04)

#429

Lietuvių kalbos egzaminas yra tikras žudikas. Esu tikrai raštinga, skaičiau literatūrą, turėjau 9 ar 10 semestruose, pretendavau į aukštesnįjį lygį, per bandomąjį gavau 86, parašiau vykusį rašinį, BET NEĮTIKAU. KAŽKAM. GAVAU 54. LABAI NEAIŠKU, KOKIO IŠSIMOKSLINIMO ŽMOGUS TIKRINO, AR ŽINOJO, KAS YRA "PITEKANTROPAI" IR AR SUPRATO LOTYNIŠKUS POSAKIUS.

(Utena, 2017-07-04)

#435

Iš rašinių 11-12 klasėje neturėjau žemesnio pažymio nei 7. Įdėjau tikrai daug darbo ruošiantis egzaminui, tačiau rezultai nustebino. Surinkau 35 balus.

(Kupiškis, 2017-07-04)

#436

Sutinku su visais išvardytais punktais. Labiausiai esu nusivylusi lietuvių kalbos ir literatūros egzamino vertinimo sistema. Mokykloje mokiniai analizuoja autorius bei jų parašytus kūrinius, kuriais remiantis mokiniai geba rašyti rašinius įvairiomis temomis. Jau kurį laiką lietuvių kalbos egzaminas yra nekorektiškai vertinamas, temos yra gan plačios, todėl negalima laikyti tik vienos interpretacijos teisingu variantu. Galbūt mokinys pateikia analizę, kuri nebūtų šovusi į galvą vertintojams, tačiau tai nereiškia, jog ji yra neteisinga. Turėtų būti vertinama atitinkamai žmogaus raštingumas, žinoma informacija apie autorių bei jo kūrinį. Jei mokinys nepataiko į temą taip kaip norėjo vertintojai, savaime suprantama, jis gauna mažiausią įvertinimą. Tai visiškai neatspindi žmogaus žinių bei gebėjimų. Gabūt vertėtų keisti egzamino pavadinimą į "atspėk mįslę"? :)

(Vilnius, 2017-07-04)

#448

Prašant paprasčiausio pakartotino skenavimo mano lietuvių egzamino, man pasakė, jog rašiau blogu rašikliu, nors iš dviejų skenuotų puslapių nesimato nuskenuoto teksto tik viename. Jei butų blogas rašiklis, butų nesimatę abiejuose.

(Kudirkos Naumiestis, 2017-07-04)

#476

Gavau 0 balu

(Vilnius, 2017-07-04)

#501

Knygas skaičiau visas privalomas ir rašinius rašau mokykloje pagal save visai gerai kaip rusakalbis, tačiau įvertintas buvau, savo nuomone neteisingai, net gi ir pasinaudojęs tinkamu kontekstu ( tikrinau po egzamino kontekstus)

(Utena, 2017-07-04)

#535

Peržiūrėjus egzaminų rezultatus pradedi suvokti, jog be reikalo sedėdavai iki išnaktų prie knygų. Man asmeniškai stojant sarbiausias egzaminas buvo lietuvių kalbos. Tad šiam dalykui skyriau ko ne daugiausiai laiko ir pastangų. Tikrai įdėjau daug darbo, jog iš šio mokomojo dalyko turėčiau 8. Mano kuriamos pastraipos ir rašiniai buvo vertinami 7-9, tad iš egzamino tikėjausi gauti apie 70. Tačiau išvydusi savo egzamino rezultatą likau šokiruota. Vertintojų nuomone mano rašinys buvo vertas tik 58. Net nežinau, ką padariau blogai... Tačiau man susidaro toks įspūdis, jog NEC dirbantys žmonės yra atitolę nuo mūsų mokymo programos , nes tokio literatūros kūrinių nagrinėjimo aspekto, kaip visuomenės paribio žmogus literatūroje, nėra. Tad kyla klausimas, kaip galima abiturientui pateikti tokią temą?

(Tauragė, 2017-07-04)

#541

Tai nebegali daugiau tęstis

(Vilnius, 2017-07-04)

#552

Pasirašau, nes esama sistema visiškai nemotyvuoja rinktis studijas Lietuvoje. Lietuvių ir istorijos egzaminai galima sakyt yra tiesiog loterijos.

(Vilnius, 2017-07-04)

#591

Esu abiturientas. Atrodo nesenai baigėm mokyklą ir galvojom tebelieka tik egzaminai ir viskas. Bet dėl absurdiško lietuvių kalbos vertinimo, turiu eiti perlaikyt lietuvių kalbos egzaminą, už kuri gavau 0 taškų. WHY??? Atrodo viską į temą parašiau, stengiausi iš visų jėgų rašyt rašinį apie Ramybę, bet rezultatai mane labai nuvylė... Dar iki šiol negaliu ateit į save, galvodamas apie rašinį. Tikrai maniau gausiu apie 50-60%, nes tema nebuvo labai sunki ir argumentavau pavyzdžiais... Šiandieną buvau nuvykęs pas pažįstama lietuvių kalbos mokytoją, su atšviestu rašiniu kuri rašiau. Mokytoja perskaitė patikrino,ir sako, kad čia 0 taškų neturėtų būti... Iš jos lūpų išgirdau, kad aš turėjau išlaikyt... Kas gi čia sėdi per asilų, bukapročių banda... Todėl akivaizdu kodėl Lietuvą palieka tiek daug jaunų žmonių... Lietuva tikrai yra save ėdanti šalis, kuri suės save labai greit!!! Labai bloga mūsų švietimo sistema, kuriai nusispjaut ant abiturientų. O kiek tas Lietuvių egzaminas sužlugdė jaunų žmonių svajones, o dabar ne į kokį univerą neistosi... Labai mažai tikėtina, kad mano komentarą perskaitys pats necas, tiesiog išsakau šią susiklosčiusią situaciją.

(Vilnius, 2017-07-04)

#592

Aš jaučiasi apgauta it nusivyle del egzamenu rezultatu...

(Visaginas, 2017-07-04)