Parašų rinkimas Lietuvos Respublikos Seimui del Matematikos VBE anuliavimo

Kaip žinoma, kiekvienais metais NEC ir Švietimo Ministerija dėl savo neatsakingo požiūrio į Valstybinius Brandos Egzaminus sugriauna ateitį tūkstančiams dvyliktokų ir dar tiek pat priverčia emigruoti. Nenormalaus sunkumo užduotys, neatitinkančios realių moksleivių gabumų, neskaidrus vertinimas bei korupcija mums, doriems ir atsakingiems Lietuvos Respublikos moksleiviams, neleidžia pasitikėti Lietuvos švietimu besirūpinančiomis institucijomis.

Šių metų Matematikos Valstybinis Brandos Egzaminas peržengė visas ribas. Olimpiadinės, neaiškiai suformuluotos užduotys buvo tiesiog neišsprendžiamos per duotą viso labo trijų valandų laiko tarpą. Tai - atviras pasityčiojimas iš 12 metų sunkiai dirbusių abiturientų; daugelio jų svajonės buvo abejingos sistemos sraigteliais negrįžtamai sutraiškytos tą lemtingąjį birželio 9-osios rytą.

Iš savo ilgametės karčios patirties žinome, kad Lietuvos valdžia į abiturientų rūpesčius bei nepasitenkinimą žiūri abejingai ir su panieka. Todėl suprantame, kad eilinė peticija Matematikos VBE klausimu būtų bevaisė. Šioje situacijoje matome vienintelę išeitį - remtis kiekvienam balso teisę turinčiam Lietuvos Respublikos piliečiui priklausančia Konstitucine teise, kurią garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 68 straipsnis; mūsų tikslas - surinkti 50 tūkstančių Lietuvos Respublikos abiturientų bei jų bėdoms neabejingų piliečių parašų ir privalomam svarstymui Lietuvos Respublikos Seimui pateikti įstatymo projektą, kuriuo būtų reikalaujama:

  1. paskelbti 2018 m. Matematikos VBE negaliojančiu;
  2. ateityje sudaryti VBE užduotis atsižvelgiant į moksleivių gebėjimus;
  3. VBE vertinimo proceso metu atsižvelgti į Lietuvos moksleivių organizacijų nuomonę ir valią;
  4. atskirų dalykų VBE skelbti privalomais tik Lietuvos moksleiviams pritarus visuotiniu balsavimu.

Suprantame, kad 50 tūkstančių parašų - didelis skaičius, tačiau tikime, kad susivieniję galime pasiekti šį tikslą. Juk, perfrazuojant vieną žymiausių XIX a. politikos teoretikų K. Marx, abiturientai neturi ko prarasti, tiktai savo grandines. Tad visi Lietuvos abiturientai - vienykimės!

Pasirašyti šią peticiją

By signing, I authorize Petras Petraitis to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.


ARBA
Sumokėta reklama

Mes reklamuosime šią peticiją 3000 žmonėms.

Sužinoti daugiau...