Nubausti kaltus pareigūnus alytiškės merginos išžąginimo byloje

Reiklaujame nubausti teisėsaugos pareigūnus piktybiškai vilkinus ir netyrus alytiškės merginos prievartavimo ir išžaginimo. Žagintojų įvykdytas nusikaltimas buvo sukėlęs didelį visuomenės susidomėjimą – įvairiais būdais žaginta ir prievartauta mergina teisingumą pasiekė ne iš karto – jeigu ne policijos aplaidumas, nusikaltimo greičiausiai net nebūtų buvę. Žagintojai užtarimo buvo sulaukę ir iš Alytaus teisėjos Ramunės Kuzmienės – baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja kaltinamuosius išteisino, nes jie esą nepadarė veikų, turinčių nusikaltimo požymių. Tiesa, kai kurie jų net neslėpė, kad buvo išsityčioję iš merginos. Nusikaltėlių užgaidas tenkino ir prokurorai – praėjus dviem mėnesiams po nusikaltimo jie tyrimą nutraukė. Jis buvo atnaujintas tik tuomet, kai apie nukentėjusiosios dramą viešai prabilo už moterų teises kovojančios visuomeninės organizacijos. O po visuomenės spaudimo nuteisus neadekvačiai mažomis bausmėmis. Alytiškiai D. Lukaševičius, M. Packevičius, Robertas Javarauskas ir Kęstutis Balynas buvo nuteisti dėl alytiškės išžaginimo ir prievartavimo – bausmę jie buvo pasiųsti atlikti tik praėjus mėnesiui po nuosprendžio įsiteisėjimo: nebaudžiami jautęsi nusikaltėliai tiesiog pasislėpė nuo pareigūnų. 

Tačiau iš aukos ir toliau tyčiojamasi. Nuteistieji sąlyginėmis bausmėmis jau paleidžiami į laisvę.Gyvenimu laisvėje jau mėgaujasi vienas merginos skriaudikų – Deividas Lukaševičius. Į laisvę jis turėjo išeiti tik kitų metų birželio 1 d. Brutaliai iš merginos išsityčiojusiam alytiškiui vartus į laisvę padovanojo tas pats teisėjas, kuris jį ir nuteisė – visai netoli Alytaus esančiuose Lazdijuose anksčiau teismo pirmininku dirbęs Viktoras Preikšas.

Šis baisus pavyzdys yra tipiškas lietuviškai teisėsaugai, kai iš teismo salės paleidžiami prievartautojai, narkotikų prekeiviai, sausio 13 -osios žudikai, kontrobandininkai ir sukčiai o teisėjai ir kiti teisėsaugos pareigūnau lieka nenubausti. Negana to jie ir toliau eina pareigas ir daro karjerą.

Šia peticija reiklaujame, kad šis brutalaus nusiklatimo atvejis būtų pilnais ištirtas ir svarbiausia ištirtas teisėsaugos preigūnų vaidmuo globojant nusiklatėlius ir jie privalo būt viešai pasmerkti bei nubausti.


Algimantas Matulevičius    Susisiekti su peticijos autoriumi