Kreipimasis dėl dvigubos pilietybės įstatymo

DVIGUBA_PILIETYBE_300x200.jpg

Plačiai visuomenėje aptarinėjamas dvigubos pilietybės klausimas rūpi ne tik emigrantams, išeiviams bei Lietuvoje gyvenantiems kitataučiams, bet yra itin reikšmingas ir mišrių šeimų bendruomenei.

Prieš 3 metus buvo priimtas įstatymas, pagal kurį vaikai, kurie Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdami, gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais. Deja, šis įstatymas ne vienija, o skaldo šeimas pilietybės atžvilgiu, nes dažnai nutinka, kad vieni tos pačios šeimos vaikai gali išlaikyti Lietuvos Respublikos pilietybę, o kiti – ne. Akivaizdu, kad dvigubos pilietybės išsaugojimo išimtys turi būti išplėstos.

Kelia nerimą šiuo metu svarstomas Dvigubos pilietybės įstatymo pataisos projektas, kuriuo dvigubą pilietybę išsaugoti arba susigrąžinti siūloma tik NATO ir ES valstybių pilietybes įgijusiems lietuviams(ėms). Apie 75% mišrias šeimas sukūrusių vyrų ir apie 40% tokias santuokas sudariusių moterų antros yra pusės kilusios ne iš ES ir NATO valstybių (2015m.). Vadinasi, jų šeimas toks įstatymas diskriminuotų. Suprantame įstatymo projekto nuogąstavimus dėl grėsmių valstybės saugumui. Tačiau asmens tautybė, rasė, religija, kilmė nėra ir negali būti grėsme.

„Mišri šeima“ pasisako už besąlygišką gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimą. Seimas turi galimybę bei pareigą parodyti, kad jam rūpi kiekvienas(a) tautietis(ė).

Šį kreipimąsi sukūrė Všį „Atviros visuomenės centras“ priklausanti organizacija „Mišri šeima“, kuri atstovauja šeimas su užsieniečiais(ėmis) sukūrusius(ias) Lietuvos Respublikos piliečius(es). Kviečiame jus pasirašyti VšĮ "Atviros visuomenės centras" inicijuojamą kreipimąsi dėl dvigubos pilietybės atvejų išplėtimo įstatymo.


Rimantė Miškinytė, "Mišri šeima"    Susisiekti su peticijos autoriumi