Dėl vis dažniau pasitaikančių moterų orumą žeminančių pranešimų žiniasklaidoje

Kreipimasis  

Lietuvos Caritas ir Lietuvos moterų lobistinė organizacija bei kitos žemiaus pasirašiusios  nevyriausybinės organizacijos nori atkreipti visuomenės, atsakingų tarnybų, politikų dėmesį, kad pastoviai viešojoje erdvėje pasirodantys panašaus pobūdžio reportažai („Sekso pardavėjos: pamačiusi kamerą prostitutė pasislėpė spintoje“ – įrašo nuoroda pateikta žemiau), straipsniai grubiai pažeidžia moterų prostitucijoje žmogaus teises, žemina jų orumą.

Reportaže užfiksuoti pareigūno ir žurnalistės veiksmai labiau panašūs į patyčias, o ne į norą išsiaiškinti ir padėti. Nors pareigūno rankose rodomas mobilus telefonas su klientų kontaktais, tačiau jų vaidmuo ir atsakomybė nesiaiškinama. Į tokius reidus pareigūnai kviečia menkai pasiruošusią, neprofesionalią - sprendžiant iš jos klausimų ir elgesio - žurnalistę, tačiau mes, socialiniai darbuotojai į tokią priemonę patekti neturime galimybių.

 

Kviečiame tiek kolegas, tiek plačiąją visuomenę, politikus susivienyti ir užkirsti kelią patyčioms, nekompetencijai sprendžiant asmenų prostitucijoje situaciją, kuriant išėjimo iš prostitucijos strategiją, prostitucijos paslaugomis besinaudojančių asmenų baudimo mechanizmą.  

http://tv.lrytas.lt/?id=14430867171442907022  

Pasirašo:

1.     Lietuvos Caritas

2.     Lietuvos moterų lobistinė organizacija

3.     Asociacija Moterų informacijos centras


Moterų informacijos centras    Susisiekti su peticijos autoriumi