Nepritarimas šauktinių kariuomenei / Disapproval of renewed military conscription in Lithuania

Mindaugas

/ #20 KAS?

2015-05-20 06:02

KAS turi duoti darbo?

KAS turi sukišti išsilavinimą į galvą?

KAS turi apginti?

 

Su visa pagarba savo nuomonę išreiškusiems piliečiams, aš nesutinku su tokiu jų mąstymu. Jei 2008 m. nebūtų nutraukta prievolė, tai šiandien viskas būtų ok? Ar kitos Europos šalys, kurios taip pat iš finansinių sumetimų, turi šauktinius, jų visuomenė kvailesnė, sprendžiant pagal šios peticijos autorius? Ar jau gyvename tame pasaulio bendruomenių visuotinio susitarimo etape, kai konfliktams kelias užkertamas apsikeičiant vien mintimis apie karą ir taiką?

Ar peticijos autoriai nuoširdžiai tiki, kad viešas kuo mažiau militarizuoto šalies kurso deklaravimas yra neabejotinas gėris šalies ateičiai?

Ar tik neturima tylių lūkesčių dėl patogaus nerūpestingo gyvenimo, kurio sargyboje kažkodėl turėtų stovėti eiliniai Thimotey ir Jackson iš Tenesio, t.y. NATO. Netęskim išlaikytinių ir saugotinų mentaliteto.

p.s.

Ne, aš jau nepatenku į šauktinių amžių, bet dalyvauju šaulių veikloje

Taip, jei pašauktų, man būtų sunku, tektų visus 3 vaikus perkelt pas senelius. Bet eičiau tarnauti, o kas daugiau eis, jei tiek tūkstančių jaunesnių užimti kažkuo, kas anapus Lie-tu-vos.

Lietuva - tai ne vien krepšinio rinktinė, ir dėl jos reikia paaukoti daugiau, nei dvi savaites su alaus bokalu.